سرانه فضای ورزشی شهرستان بستان آباد ۸۶ سانتی‌متر است

تبریز-ایرنا- فرماندار شهرستان بستان آباد با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی این شهرستان نسبت به جمعیت کمتر از استاندارد است، گفت: این میزان در شهرستان به ازای هر نفر ۸۶ سانتی متر است.

سیدعلی موسوی حسینی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، ضمن انتقاد از بلاتکلیف بودن سالن ورزشی روستای عین الدین واقع در بخش تیکمه داش گفت: متاسفانه عملیات اجرای این پروژه از سال ۱۳۹۱ شروع شده و تنها پیشرفت ۴۰ درصدی را شاهد است.

وی از نبود پارک و سالن های ورزشی اختصاصی برای بانوان نیز سخن گفت و افزود: بیش از نصف جمعیت این شهرستان را بانوان تشکیل می دهند که نبود سالن ورزشی و پارک بانوان این شهرستان را دچار مشکل کرده است.

موسوی در این مصاحبه با اشاره به نیاز برخی از روستاهای بزرگ شهرستان برای احداث سالن های ورزشی، افزود: در این شهرستان ۱۸۸ روستا داریم در حالیکه متاسفانه تعداد سالن ها و خانه های ورزشی به تعداد انگشتان یک دست نمی رسد.

فرماندار بستان آباد ورود خیران در حوزه ورزشی را گامی در جهت توسعه فضاهای ورزشی عنوان کرد و افزود: در برخی از روستاها زمین برای احداث سالن ورزشی از سوی خیران داده می شود که میطلبد اداره ورزش و جوانان برای احداث سالن با خیران همکاری داشته باشند.

وی افتتاح سالن ورزشی در روستای کردکندی را نمونه بارز کمکهای خیران در حوزه ورزشی شهرستان عنوان کرد و افزود: برای این سالن بیش از ۲۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha