اعضای باند مواد مخدر در فاریاب کرمان دستگیر شدند

جیرفت - ایرنا - رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب از دستگیری اعضای یک باند توزیع مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین خبر داد و گفت: ارزش تقریبی این مواد افزون بر ۲۵ میلیارد ریال ارزیابی شده است.

علیرضا سالاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۲ عملیات جداگانه ماموران پاسگاه زهمکان فاریاب موفق به  کشف یک محموله ۳۰ کیلوگرمی هروئین و ۳۰ کیلوگرمی شیشه به همراه ۲۵ کیلوگرم مرفین از قاچاقچیان شده‌اند.

وی با بیان اینکه  در این رابطه ۲ قاچاقچی بازداشت شده، تصریح کرد: در بازجویی‌های نخستین از متهمان مشخص شد، این افراد به صورت سازمان یافته و شبکه‌ای محموله‌های هروئین و شیشه را از مرزهای شرقی کشور به سمت استان‌های مرکزی کشور منتقل و توزیع می‌کردند.

سالاری بیان کرد: قاچاقچیان از ماشین‌های مدل بالا برای انتقال این محموله‌ها استفاده می‌کردند و با توجه به اینکه خودروهای متهمان مجهز به GPS و سایر تجهیزات الکترونیکی بوده توسط سایر اعضای باند قابل ردیابی و شناسایی بوده است.

رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب اعلام کرد: دستورات قضایی لازم برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند صادر شده است.

وی با بیان اینکه قانون‌گذار مجازات‌های سنگینی برای سوداگران مرگ در نظر گرفته، گفت: طبق ماده ۴۵ قانون مبارزه با مواد مخدر، هر کس هروئین، مرفین، مت‌آمفتامین (شیشه) و یا دیگر مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی را وارد و یا مبادرت به ساخت، تولید، توزیع، ارسال و خرید و فروش و یا در معرض فروش قرار دهد و یا نگهداری مخفی یا حمل کند، هر گاه مواد مکشوفه بیش از ۲ کیلوگرم باشد متهم محکوم به اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم است.

سالاری از تلاش‌های نیروی انتظامی و پاسگاه زهمکان و پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فاریاب تقدیر کرد.

مرکز شهرستان فاریاب در ۳۳۰ کیلومتری جنوب استان کرمان واقع شده است.