آبگیری سازه‌های آبخیزداری استان مرکزی به ۸۷ میلیون مترمکعب رسید

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: حجم آبگیری سازه‌های آبخیزداری این استان با هدف کنترل سیلاب امسال به ۸۷ میلیون مترمکعب رسید.

«رضا عظیمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۲۶۰ میلیارد ریال  از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال به استان مرکزی اختصاص یافت که با تخصیص این منابع مالی پنج میلیون مترمکعب به حجم آبگیری سازه‌های آبخیزداری استان افزوده شد.

وی ادامه داد: با تخصیص این منابع مالی شمار طرح های آبخیزداری شامل عملیات بذرکاری، گابیون بندی، پخش سیلاب، بندهای خشکه چین، سنگ و ملات و ایجاد چاله‌های فصلی به ۱۲ هزار و ۸۰۰ طرح در سطح حوزه‌های آبخیز رسید.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: این طرح‌ها در ۲۶ حوزه آبخیز استان اجرا شده و ۱۸ مورد از سازه‌های آبخیزداری نیز که در سیلاب بهار امسال دچار خسارت شده بود مرمت و بازسازی شده است.

عظیمی افزود: عملیات اجرایی طرح‌های آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان مرکزی با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۱۰۰ درصد در حال انجام است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =