سرمایه‌گذاری در بخش معادن آذربایجان‌غربی ۴۶ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه معادن این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد و میزان اشتغال در این بخش هشت درصد افزایش یافته است.

غلامرضا بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۲۸ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم استخراج سالانه بیش از ۵۸۵ هزارتن مواد معدنی صادر شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه برای بهره‌برداری از این معادن ۲۰۸ هزار و ۸۱۵ میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده، ادامه داد: با به بهره‌برداری از ۲۸ معدن جدید در سال جاری برای ۲۲۷ نفر اشتغال مستقیم ایجاده شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۶۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۱۶ میلیون و ۷۵۷ هزار تن و با حجم سرمایه‌گذاری سه هزار و ۵۵۷ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای پنج هزار و ۲۹۵ نفر در استان فعال است.

وی اضافه کرد: ۲۰۵ محدوده معدنی در حال انجام مراحل اکتشافی بوده و ۲۹ معدن دارای گواهی کشف بوده که در شرف بهره‌برداری است.

به گزارش ایرنا بیش از 60 درصد معادن استان در شهرستان‌های ارومیه، تکاب، مهاباد، خوی و میاندوآب قرار دارد؛ آذربایجان‌غربی از وضعیت مناسبی در زمینه ذخایر معدنی برخوردار است اما هنوز تا بهره‌برداری مطلوب از ظرفیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی راهی طولانی در پیش دارد.
محدوده آذربایجان‌غربی تحت پوشش سه زون از زون‌های بیست‌گانه اکتشاف سیستماتیک کشور شامل «اشنویه – خوی»، «مریوان – مهاباد» و «شاهین‌دژ – ماهنشان» قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =