آغاز مرحله دوم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در زنجان با مشارکت خیران

زنجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از آغاز مرحله دوم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در زنجان خبر داد و از خیران خواست در این طرح مشارکت کنند.

حجت‌الاسلام مختار کرمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از طرح‌های بسیار خوب اوقاف در کمک به نیازمندان، مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد است، اظهار کرد: مرحله دوم طرح آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسبت ۱۷ ربیع‌الاول، سالروز میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: افراد شریف بسیاری در جامعه وجود دارند که به علت شرایط اقتصادی و یا هر علت غیر عمد دیگری به زندان افتاده و به علت ناتوانی از پرداخت جریمه یا دیه مجبور به تحمل زندان هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: برای مشارکت خیران در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، شماره حساب بانک مسکن به شماره کارت ۸۰۰۱‌-۸۰۰۱‌-۲۳۱۳‌-۶۲۸۰ ‌و شماره حساب ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ و شماره شبا IR۵۴۰۱۴۰۰۴۰۰۰۰۰۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ ‌به نام سازمان اوقاف و امور خیریه در حمایت از آزادی زندانیان در اختیار عموم مردم و خیران قرار گرفته و  هر شهروند می‌تواند به اندازه توان مالی خود در این کار خیر سهیم باشد.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغ سنت حسنه وقف بیان کارکردهای وقف و آثار و برکات آن است، اضافه کرد: هزینه‌کرد عواید موقوفات در چنین امور خیری علاوه بر تشویق مردم به مشارکت در آن موجب تبلیغ وقف نیز خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح، به برکت عوائد موقوفات ۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در این استان و در کل کشور ۳۲۰ زندانی به کانون خانواده خود بازگشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =