۲۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 2981
کد خبر: 83552831
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز رقابت‌های کشوری رباتیک در تنکابن

نوشهر – ایرنا – رقابت‌های کشوری رباتیک با حضور ۱۵۰ تیم در ۲ بخش دانش آموزی و دانشجویی صبح امروز چهارشنبه به میزبانی شهرستان تنکابن استان مازندران آغاز شد.

دبیر برگزاری مسابقات کشوری رباتیک در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این رقابت ها با هدف ارتقای دانش فنی، مهارت و خلاقیت دانش‌آموزان و دانشجویان علاقه مند به این رشته برگزار می شود.

سید اسماعیل نجفی افزود:  این رقابت به مدت دو روز و به میزبانی موسسه آموزش عالی آیندگان و همکاری آموزش و پرورش شهرستان تنکابن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این رقابت ها لیگ دانشجویی و دانش‌آموزشی به‌ صورت جداگانه برگزار می شود ، افزود : در این دوره از رقابت ها شرکت کنندگان به صورت تیمی و انفرادی در ۷ لیگ مختلف دانشجویی و دانش‌آموزی شامل مسیریاب ، جنگجو ، آتش نشان ، نوریاب ، نمایشی ، ماشین های کنترلی و اختراعات و ابتکارات به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر برگزاری مسابقات کشور رباتیک  با بیان اینکه همواره ایران در حوزه تولید دانش رباتیک جزء برترین کشورهای حال حاضر دنیا قرار دارد ، اظهار داشت : به نفرات اول تا سوم این رقابت ها به ترتیب ۵ ، ۴ و ۳ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

در حال حاضر ۵۰ انجمن رباتیک در سطح ۱۸۰ دانشگاه و موسسه رباتیک کشور فعال است و مابقی دانشگاه‌های فاقد انجمن هم تیم‌های رباتیک دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =