رییس فدراسیون کبدی: به انتخابات فکر نمی‌کنم

کیش- ایرنا- رییس فدراسیون کبدی با بیان اینکه نگاه من به اداره فدراسیون جهادی است، گفت: اگر بدنبال جلب نظر روسای هیات‌ها باشم باید همه کارهای فدراسیون را تعطیل کنم.

عباس اورسجی روز چهارشنبه در نشست خبری نخستین رقابت‌های کبدی جوانان جهان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به دنبال سکانداری کبدی دنیا در ایران هستیم. مطمئنم کبدی روزی المپیکی می‌شود و شاهد یک کاروان بزرگ از ایران با کسب مدال‌های جهانی و آسیایی خواهید بود.  
وی افزود: اردوهای تیم ملی از یکسال قبل آغاز شد و امیدوارم با یک میزبانی خوب و کسب طلا دوباره پرچم ایران را به اهتزاز درآوریم و یکبار دیگر بر سکوی جهانی بایستیم. کسب میزبانی رقابت‌های کبدی جوانان جهان به سختی صورت گرفت. تاکنون ٢ میلیارد تومان برای این میزبانی هزینه کردیم.


اختلافات درونی مانع حضور هند در مسابقات جهانی
رییس فدراسیون کبدی عنوان کرد: هند سه تیم برای جوانان در ایالت‌های مختلف خود تشکیل داد که اگر شرایط مهیا شد بتوانند در این مسابقات شرکت کنند اما اختلافات درونی مانع عدم حضور در این مسابقات شد. به ما اعلام کردند که تا پنج روز دیگر انتخابات هند برگزار می‌شود تا به این اختلافات پایان داده شود.
اورسجی یادآور شد: میزبانی رقابت‌های کبدی جوانان جهان هر ٤ سال یکبار برگزار می‌شود. در این چند روز نشستی با حضور محمد سرور دبیر کنفدراسیون کبدی آسیا برپا خواهد شد تا میزبان بعدی مسابقات جوانان جهان مشخص شود.  

وی در پاسخ به این پرسش که شایعه‌هایی مبنی برعدم دعوت هند به این مسابقات وجود دارد تا ایران به راحتی به قهرمانی برسد، گفت: من حاضرم هزینه تیم منتخب هند را بدهم تا ٦ ماه در ایران حضور داشته باشند اما باز هم هند را می‌بریم. بازیکنان ما ١٠ درصد توانایی خود را در این رقابت‌ها نشان دادند. تمام دعوت نامه‌ها را هند برای کشورهای دیگر برای رقابت‌های جهانی می‌فرستد پس چگونه است که می‌گویند ما انان را دعوت نکردیم.   

اورسجی خاطرنشان کرد: ما اگر مسابقات را در شهر دیگر برگزار می‌کردیم سالن خالی می‌شد. تنها مردم گلستان و سیستان به کبدی علاقمند هستند اما نمی‌توانیم همه ساله برنامه‌ها را در یک استان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: احتمال میزبانی مالزی برای نخستین دوره مسابقات کبدی جوانان جهان در بخش دختران قوت گرفت.

رییس فدراسیون کبدی گفت: اردوی آماده سازی دختران جوان برای حضور در نخستین دوره رقابت‌های کبدی جوانان جهان در مالزی در اولویت‌های بعدی برنامه‌های فدراسیون است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =