رشته‌های دانشگاهی مهارتی نیازمند بازنگری است

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بازنگری در رشته‌های دانشگاهی به ویژه رشته‌های مهارتی در دستورکار قرار گیرد تا مهارت‌آموزی برای دانشجویان یک ضرورت شود.

علی اوسط هاشمی شامگاه سه‌شنبه در شورای مهارت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای ارائه مهارت‌ها در دانشگاه‌های ایران در قالب راه‌اندازی آموزشگاه‌ها آمادگی کامل دارد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا هیچ دانش‌آموز مقطع متوسطه دوم و هیچ دانشجویی بدون دریافت گواهی مهارت دانش‌آموخته نشود.

وی افزود: برای تعریف نشان‌های ملی مهارت در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای کشور برنامه‌ریزی شده است.

این مسوول یادآور شد: انتظار می‌رود شورای مهارت فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را براساس طرح‌های آمایش سرزمین پیش ببرد.

وی افزود: از تمامی طرح‌های مرتبط با ارتقای توانمندی، تضمین اشتغال پایدار و افزایش تقاضا در کشور حمایت خواهد شد.

اوسط هاشمی تصریح کرد: هم‌اینک ۶۴ رشته با ۵ هزار و ۴۰۰ حرفه در کشور فعال بوده که از این تعداد ۳۴ حرفه مختص جوش است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای تاکید کرد: در صورت تخلف احتمالی هر کدام از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور مجوز آن‌ها باطل، آموزشگاه متخلف تعطیل و متخلفان به دادگاه معرفی خواهند شد.

اوسط هاشمی تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای انعقاد تفاهمنامه با استانداری چهارمحال و بختیاری در بخش‌های مختلف مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آمادگی دارد.

وی گفت: راهیابی به مرحله جهانی مسابقات جوش مشروط و منوط به به شرکت در المپیاد جوش هفشجان است و از این پس هر کدام از متقاضیان شرکت در مرحله جهانی مسابقات جوش باید شرکت در المپیاد جوش هفشجان را گذرانده باشند.

وی بیان داشت: سالانه ۳۰۰ تن فولاد سرسوزن در کشور دفن می‌شود که می‌توان از آن در صنعت جوش بهره‌گیری کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به وجود افزون ۲ هزار جوشکار متخصص در هفشجان چهارمحال و بختیاری می‌توان این هنرصنعت را در قالب مانور ملی معرفی کرد.

هاشمی اظهار داشت:به زودی یک شعبه از مرکز تربیت ملی با ۱۷ دپارتمان موجود در قالب "دپارتمان جوش" به چهارمحال و بختیاری اختصاص داده می‌شود.

وی گفت: انتظار می‌رود مسئولان دستگاه‌های اجرایی اجازه جذب کارگران بدون گواهی مهارت در هیچ طرح و پروژه‌ای را ندهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای حفظ امنیت مردم، سرمایه ملی و سرمایه انسانی نباید ارزش مهارت به ملاحظات داده شود.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای حضور در بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک روز سه‌شنبه به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک امروز سه‌شنبه در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.

زمان برگزاری بیستمین کنفرانس ملی جوش در دانشگاه شهرکرد دو روزه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =