ابراز نگرانی کوربین از احتمال حمله سایبری در انتخابات انگلیس

لندن – ایرنا – رهبر حزب مخالف دولت انگلیس روز سه‌شنبه با اعلام خبر حمله سایبری علیه سامانه‌های دیجیتالی این حزب، نسبت به حملات مشابه در جریان انتخابات ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) بشدت ابراز نگرانی کرد.

«جرمی کوربین» که در کارزار تبلیغاتی حزب کارگر در شهر بلک‌پول سخن می‌گفت، افزود: اگر این نشانه وقوع حوادث مشابه در انتخابات است بشدت مضطرب هستم، چون حمله سایبری علیه یک حزب سیاسی، اقدامی مشکوک و باید نگران بود.

به گفته او هکرها از شب گذشته حملات پیچیده‌ای را علیه سامانه‌های دیجیتالی حزب کارگر آغاز کرده اما موفق به پیاده سازی هیچ‌گونه اطلاعاتی نشدند. رهبر حزب کارگر افزود مراتب به مرکز امنیت ملی سایبری انگلیس گزارش شده تا عامل این حادثه مشخص شود.

کوربین همچنین با اشاره به حمله سایبری دو سال پیش علیه سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس بر لزوم تقویت زیرساخت های دفاعی این کشور در زمینه سایبری تاکید کرد.

هم زمان یک سخنگوی مرکز امنیت ملی سایبری انگلیس تائید کرد که حمله صورت گرفته در سطح پایین و ناموفق بوده است.  وی افزود رهبران احزاب سیاسی هفته گذشته در جلسه توجیهی که در این مرکز برگزار شد، آگاهی‌های لازم را درباره احتمال حملات سایبری دریافت کرده‌اند.

مقام  های رسمی انگلیس هنوز درباره هویت هکرها اطلاعاتی را منتشر نکرده اما در فضای افکار عمومی این کشور، روسیه همواره در صدر فهرست کشورهای متهم به حملات سایبری قرار دارد.

مقامات اطلاعاتی آمریکا و انگلیس ماه گذشته مدعی شدند که هکرهای روسی با استفاده از ابزار و زیرساخت‌های کامپیوتری و امکانات جاسوسی اینترنتی در ایران، نهادهای دولتی و سازمان‌های صنعتی در چندین کشور از جمله انگلیس را هدف قرار داده‌اند.

کمیته اطلاعات و امنیت پارلمان انگلیس نیز به تازگی گزارشی محرمانه را منتشر کرده که در آن نسبت به تلاش روسیه برای تأثیرگذاری بر نتیجه همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ و انتخابات سراسری سال ۲۰۱۷ ابراز نگرانی شده است.

این  گزارش قرار است بعد از انتخابات سراسری انگلیس در تاریخ ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) منتشر شود. به رغم مخالفت نمایندگان کمیته اطلاعات پارلمان  انگلیس، دولت این کشور می گوید زمان انتشار این گزارش غیرعادی نیست.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه هرگونه دخالت ادعایی کشورش در امور داخلی انگلیس را تکذیب کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha