۷۸ درصد شهربازی‌های کشور استاندارد است

همدان - ایرنا - معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران از استانداردسازی ۷۸ درصد تجهیزات و وسایل بازی شهربازی‌های کشور خبر داد و گفت: کیفیت این اماکن به شدت کنترل می‌شود.

مسلم بیات عصر سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران همدان اظهار داشت: ۱۲ هزار وسیله و تجهیزبازی در شهربازی‌های کشور وجود دارد که به طور مستمر ارزیابی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۸ درصد این تجهیزات موفق به دریافت گواهینامه‌های استاندارد شده‌اند و مابقی تجهیزات رها نشده‌اند و فرایند استانداردسازی و ایمن‌سازی آنها در حال اجرا است.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد با تاکید بر کیفیت کالا و خدمات ارائه شده به مصرف کنندگان گفت: مدیران کنترل کیفیت مستقر در صنایع و کارخانه‌ها موظف به بازرسی و ارزیابی کیفیت تولیدات این واحدها هستند.

بیات با بیان اینکه مدیران کنترل کیفیت وابستگی حقوقی با کارفرمایان خود دارند گفت: این موضوع در تعارض با استانداردهای بین‌المللی و نیازمند بازنگری است.

وی از تهیه و تدوین لایحه جامع مدیریت کیفیت در کشور خبر داد و افزود: با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی مشکلات این قشر مرتفع شده و بدون دغدغه به وظایف خود عمل می‌کنند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد به حمایت از محصولات دانش‌بنیان کشور نیز اشاره کرد و گفت: گواهینامه‌های استاندارد  coc و cop برای تولیدات این واحدها صادر می‌شود.

بیات یادآوری کرد: با اینکار روند تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان تسهیل می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =