زندگی به رنگ عشق حامی نیازمندان

تهران– ایرنا – سه نفر از هنرمندان نقاش کشور به سرپرستی هنرمند نقاش نیوشا نوری با برپایی نمایشگاه نقاشی که جمعه 24 آبان ماه جاری گشایش می باید، 50 درصد از عواید حاصل از فروش نقاشی هایشان با عنوان «زندگی به رنگ عشق» را صرف امور خیریه می کنند.

نمایشگاه گروهی نقاشی « زندگی به رنگ عشق » با آثاری از مریم دورعلی ،کبری متین راد و ربیعه عزتی به همت نیوشا نوری جمع آوری شده است عصر جمعه ۲۴ آبان ماه در نگارخانه بنفشه آغاز به کار می کند و تا ۲۹ آبان میزبان علاقه مندان خواهد بود.

نوری کیوریتور این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار تجسمی ایرنا در تشریح جزئیات این رویداد گفت: هنرمندان باید دغدغه جامعه خود را داشته و در کنار مردم حضور پررنگی داشته باشد. نمایش عمومی این آثار بهانه ای برای کمک به نیازمندان کشور است تا با فروش نقاشی ها درصدی از عواید آن در امور خیریه هزینه شود.

این هنرمند با اشاره به عنوان زندگی به رنگ عشق برای این نمایشگاه گفت: زندگی هنری یک هنرمند با عشق گره خورده است و نقش والای هنر به روزمرگی هایش رنگی می بخشد که بهانه زیستن آن را رقم می زند.

وی تکنیک آثار نمایشگاه را پاستل و رنگ روغن و آکرولیک روی بوم عنوان کرد و گفت: حدود ۶ ماه کاری عملی و هنری برای شکل گیری این آثار زمان درنظر گرفته شده تا به ثمر رسیده است. آثار این نمایشگاه طبیعت بیجان است و تلاش کردیم در دوره ای که واقعیت در آثار هنرمندان قربانی مواجهه شخصی می شود بازنمایی وفادار به جهان بیرون  ارائه کنیم تا مخاطبان بتوانند جهان پیرامون همانطور که می ببینند با رویکرد رئالیست (واقع گرایی) در آثار بیابند. 

نوری ادامه داد: حدود ۳۰ اثر نقاشی با هدف امور خیریه با حضورمسئولان فرهنگی و هنری کشور در کنار هنرمندان جوان و پیشکسوت در ۲۴ آبان ماه در نگارخانه بنفشه آغاز به کار می کند و تا ۲۹ آبان میزبان علاقه مندان خواهد بود.
این هنرمند نقاش یادآور شد: هنرمندان نقاشی که آثارشان در این نمایشگاه ارائه می شود سابقه حضور و شرکت در چندین نمایشگاه دیگر را در کارنامه خود دارند و این بار نیز با نیت خیر به میدان آمده اند.

وی یادآور شد:‌ برای آئین افتتاحیه این نمایشگاه در روز جمعه هفته جاری علاوه بر دعوت از مسئولان فرهنگی و هنری، جمعی از هنرمندان سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و... مشتاق حضور و قدوم سبز خیرین گرامی در این آئین هستیم.
نگارخانه بنفشه واقع در خیابان شریعتی خیابان موسیوند خیابان سلیمانی غربی شماره ۹۰ واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =