امام جمعه بجنورد: تمدن نوین اسلامی با وحدت مسلمانان شکل می‌گیرد

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: تمدن نوین اسلامی با وحدت بین مسلمانان شکل می‌گیرد و نزاع در بین امت اسلامی موجب تضعیف قدرت آنان می‌شود.

حجت الاسلام  ابوالقاسم یعقوبی روز سه‌شنبه در همایش هفته وحدت که با حضور مردم اهل سنت و تشیع روستای خرتوت شهرستان مانه و سملقان برگزار شد، افزود: جامعه ای که وحدت داشته باشد شکست نمی‌خورد.  

وی گفت: خودباختگی فرهنگی و پیروی کورکورانه زمینه ساز از بین رفتن وحدت جامعه اسلامی می شود و  زمینه ترویج فرهنگ غرب در جامعه اسلامی را فراهم می کند.

وی با بیان این مطلب که پیامبر محور وحدت همه مسلمانان است افزود: همه با هم با اتحاد و همدلی کشور را بسازیم و از نظام دفاع و اقتصاد کشور را فعال کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه در خراسان رضوی هم در این همایش گفت: وحدت در جامعه اسلامی یکی از ملزومات است و تحقق آن باعث ایجاد تمدن نوین اسلامی خواهد شد.

حجت الاسلام اسماعیل مغری افزود: پایه گذاری تمدن اسلامی از دوره آغازین صدر اسلام توسط پیامبر اکرم (ص) انجام شده و در گذر تاریخی مراحل رشد را طی کرده است.

وی اظهار داشت: وحدت نباید منحصر به هفته وحدت باشد، بلکه در طول سال رفت و آمد در حوزه های علمیه شیعه و سنی داشته باشیم و گله مندی های خود را مستقیم به همدیگر ارائه دهیم.

در پایان این همایش به صورت نمادین از چند خانواده شهید اهل سنت شهرستان مانه و سملقان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =