سه زمین چمن مصنوعی در استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید

کرمانشاه- ایرنا- ۲ زمین چمن مصنوعی «دبیرستان مصطفی پروینی » و «کانون فرهنگی،تربیتی و ورزشی امام خمینی (ره)» در کرمانشاه و زمین چمن مصنوعی«مجتمع ورزشی شهید قاسمی» شهرستان سنقروکلیایی به بهره‌برداری رسید.

این پروژه‌های ورزشی که در مجموع سه هزار مترمربع ابعاد آنها است، با مشارکت اداره‌کل آموزش و پرورش استان و شرکت بیمه معلم اجرا شده است.
مراسم افتتاح این پروژه ها عصر سه شنبه با حضور محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امینتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، غلامرضا حیدری کردزنگنه رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه معلم، یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش و مسوولان شرکت بیمه معلم در استان در دبیرستان مصطفی پروینی برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، افتتاح این پروژه‌ها را بسیار ارزشمند دانست و گفت: این فضاهای ورزشی نشاط روحی و جسمی را در پی دارد و ما باید با شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و آموزشی استان، فضای سالمی را برای مردان و زنان فراهم کنیم.

محمدابراهیم الهی‌تبار در ادامه افزود: کشور و مردم ایران اسلامی دین بزرگی برگردن کرمانشاه دارند و همه ما نسبت به این استان بدهکاریم.

وی با اشاره به خسارت‌ها و هزینه‌های تحمیلی بر استان کرمانشاه در حدود ۱۰ سال دفاع مقدس گفت: این استان ثروت‌های بسیاری مانند تاریخ، طبیعت، فرهنگ و... دارد اما به دلیل زیان‌های ناشی از جنگ تحمیلی، شاخص‌های اقتصادی آن تناسبی با این ثروت‌ها ندارد.

وی به زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: این زلزله ۱۱ هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه داشت که توانستیم با همت همه مردم و مدیران استان این مشکلات را مدیریت کنیم.
الهی تبار با اشاره به سالروز زلزله ۲۱ آبان ۹۶ کرمانشاه با بیان اینکه در ظرف چند ثانیه ۱۱ هزار میلیارد خسارت به استان وارد آمد، افزود: برای اولین بار در کشور مدیریت بحران و باوجود گستردگی، کار به مدیران استانی سپرده شد.

وی ادامه داد: در این زلزله بیش از ۱۳۰ هزار واحد ساختمانی و دامی تخریب و آسیب دیدند و ۴۲ هزار واحد صد درصد تخریب شد اما توسط استان مدیریت شد و خوشبختانه مدیریت ارشد استان از این حادثه فرصت ساخت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به وقوع ۶ هزار و ۸۰۰ پس لرزه و زلزله بعد از زلزله آبان ماه گفت: در زلزله ۶.۴ دهم ریشتری سال گذشته ما حتی یک واحد تخریبی نداشتیم و این نشان دهنده پاسخ مناسب بازسازی بود وزلزله فرصتی ساخت که مردم در فضای مطمئنی زندگی کنند. 

به گفته الهی تبار، از ۷۸ واحد درمانی تخریب شده در زلزله فقط ساخت یک واحد باقی مانده و کار ساخت ۱۳۰ واحد صنعتی تمام شده و ۳۰ واحد نیز در حال کار است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات و توجهات دولت در زلزله کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموع دولت ۴۴ مصوبه در ۱۵ جلسه برای زلزله استان داشت و ۱۱ هزار میلیارد هزینه کرد .

الهی تبار در ادامه با اشاره به بازگشایی مرز خسروی گفت: امسال با تلاشی که انجام شد، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از استان کرمانشاه عبور کردند و بخشی باتوجه به محدودیت زمانی و فضا از مرز خسروی گذرانده شد و باوجود تردد زیاد زوار پیش بینی های لازم انجام شد و حادثه خاصی رخ نداد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در زلزله چهار میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع بنا ساخته شد . مردم کرمانشاه از این آزمونها سربلند بیرون بیایند و زیبنده خدمات بهترند.

وی با بیان اینکه با انسجام خوبی که در بین ارکان استان به وجود آمده نرخ بیکاری از ۲۱ درصد به ۱۴/۵رسیده افزود: در بحث نرخ مشارکت اقتصادی سه درجه بهتر شده در شاخص های اجتماعی با حرکت هایی که شده شاهد کاهش آسیب ها بودیم در زلزله مداخلات خوبی شد و ۲۰۰ هزار نفر تحت غربالگری قرار کرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه هم در ابتدای این مراسم با اشاره به خدمات ارزشمند بیمه معلم گفت: در ایامی که درگیر زلزله بودیم بیمه معلم برای آموزش‌ و پرورش سنگ تمام گذاشت و به هر معلم مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.

مجید یزدان‌پناه افزود: انتظار داریم بیمه معلم در تکمیل زمین چمن مصنوعی اردوگاه شهید باهنر، بازسازی خوابگاه وحدت، تاسیس سالن ورزشی مختص بانوان، تکمیل تجهیزات سالن بدنسازی شهدا و تکمیل تجهیزات خانه معلم کرمانشاه مانند گذشته مساعدت لازم را داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

بعد از مراسم افتتاحیه، ۲ تیم فوتبال دانش آموزان در مقابل مسئولان استان با هم به رقابت پرداختند تا عملا این زمین چمن مصنوعی به بهره‌برداری برسد.