موافقت ۷۱ درصدی هواداران رئال با انتقال وظیفه پنالتی زدن از «راموس» به «کریم»

تهران- ایرنا- بدنبال آمار و ارقام منتشر شده در حساب کاربری توییتر مستر چیپ، ۷۱ درصد از هواداران رئال مادرید موافقت خود را با انتقال وظیفه پنالتی‌زن اول تیم از «سرخیو راموس» به «کریم بنزما» اعلام کردند تا بدین شکل شانس مرد فرانسوی برای کسب جایزه پیچیچی بیشتر شود.

مستر چیپ Mister Chip با انتشار یکی از غیرعادی‌ترین آمارهای خود، به شکلی تصادفی بذر این فکر را در ذهن هواداران کاشت و سپس مناظره‌ها بر سر اینکه آیا کاپیتان کهکشانی‌ها باید همچنان پنالتی‌زن اول تیم بوده و یا این مسئولیت را به بنزما محول کند، شروع شد.

پس از اینکه راموس در دیدار با ایبار میزبان را با گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و کهکشانی‌ها را با ۲ گل از حریف پیش انداخت، در ادامه مسئولیت زدن دومین پنالتی به دست آمده برای رئال را به بنزما اعطا کرد.

بنزما پیش از آن نخستین گل رئال را در دقایق آغازین بازی به ثمر رسانده بود؛ برای بسیاری افراد این سوال پیش آمد که آیا راموس شانس گلزنی دوباره خودش را به بنزما خواهد بخشید یا خیر به ویژه با توجه به اینکه  او در دیدار مقابل گالاتاسرای چنین کاری نکرده و «رودریگو» را از ثبت هت‌تریک محروم کرده بود.

در این توییت آمده است: بنزما از ۸ پنالتی که در بازی‌های رسمی برای رئال زده، همه را تبدیل به گل کرده است.

در ادامه این توییت، نویسنده شروع به القای این حس کر که راموس و بنزما با توجه به آمار ۲ تن از بهترین پنالتی زنان جهان محسوب می‌شوند.

و البته حق با نویسنده است؛ راموس ۱۵ پنالتی را از ۱۶ پنالتی که در پیراهن رئال زده، تبدیل به گل کرده است اما هدف اصلی، برگزاری نظرسنجی بود تا مشخص شود که آیا هواداران تمایل دارند که راموس این وظیفه را به بنزما محول کرده و بدین ترتیب موجب افزایش بخت‌های مرد فرانسوی برای بردن جایزه پیچیچی (آقای گل فصل لالیگا) شود یا خیر؛ حتی اگر تنها برای افزایش روحیه بنزما این کار را انجام دهد.

بنزما هم‌اکنون با ۹ گل بالاتر از «لیونل مسی» ایستاده و بیشترین گل را تا اینجای فصل جدید لالیگا به ثمر رسانده است.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که از بین ۲۰ هزار هوادار شرکت کننده، حدود سه چهارم یعنی ۷۱ درصد از هواداران معتقدند بنزما باید پنالتی‌زن اول تیم باشد.

پس از کوچ «کریستیانو رونالدو»، بنزما برای گلزنی مسئولیت‌های بیشتری را روی دوش خود احساس کرد و حالا می‌تواند جایزه آقای گل فصل را هدف بگیرد؛ اتفاقی که از زمان ورود مرد فرانسوی به پایتخت اسپانیا در سال ۲۰۰۹ هرگز رخ نداده است.

ستاره پرتغالی اسبق رئال ۷۱ مورد از ۴۵۰ گل خود در پیراهن کهکشانی‌ها را از روی نقطه پنالتی زده بود؛ این در حالی بود که این تعداد از ۸۳ باری بود که وی پشت ضربه پنالتی قرار گرفته بود (معادل ۸۵ درصد) و حال آنکه بنزما تا به حال هنوز هیچکدام از پنالتی های خود را از دست نداده است.

مرد فرانسوی تاکنون ۲۳۳ گل برای رئال به ثمر رسانده و تنها ۸ مورد پنالتی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =