بخاری‌های برقی وزارت تعاون به دست زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی رسید

تبریز - ایرنا - نخستین محموله از بخاری‌های برقی خریداری شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به دست زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی در شهرستان میانه رسید.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است که زلزله زدگان شهرستان میانه در روستای «ورنکش»، به عنوان کانون اصلی زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بامداد جمعه گذشته، امروز در چادرهای خود بخاری های برقی استفاده کردند.

میرهادی قره سید رومیانی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکشنبه این هفته در دیدار با امام جمعه تبریز از دستور وزیر تعاون برای خرید ۲ هزار بخاری برقی فن دار و نیز اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید کانکس جهت اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

توززیع بخاری برقی و استفاده از آنها در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی از این رو حایز اهمیت است که سه روز قبل بر اثر استفاده از ذغال برای گرم کردن چادر اسکان موقت زلزله زدگان در روستای «شالقون» شهرستان سراب، پدر و مادر خانواده به دلیل مسمومیت  ناشی از استنشاق مونواکسد کربن، جان خود را از دست دادند و نوزاد  ۱۵ روزه شان نیز با تلاش پزشکان، احیای قلبی شد و از مرگ حتمی نجات یافت.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه ۱۷ آبان حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند .

این زمین لرزه در استان های آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و گیلان نیز احساس شده بود.

این زمین لرزه و حوادث مرتبط با آن هفت فوتی و بیش از ۷۰۰ مصدوم داشت که تنها ۳۲ نفر از مصدومان، بستری و بقیه به صورت سرپایی معالجه شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =