سیل در تربت‌جام ۲۱.۵ میلیارد ریال خسارت زد

مشهد-ایرنا- رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بارندگی و سیلاب ۹ آبان ماه جاری در تربت‌جام ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت در بخش کشاورزی، دام و طیور این شهرستان وارد کرد.

حسین خاکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان بارندگی اخیر بخش زراعت و باغبانی تربت‌جام یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال، بخش دام بخاطر اتلاف ۲۰۰ راس دام سبک معادل هشت میلیارد ریال، بخش تاسیسات و صنایع کشاورزی ۱۰ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال و بخش قناتها ۱.۵ میلیارد ریال خسارت دیده‌اند. 

وی ادامه داد: بر این اساس در مجموع ۲۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال از بارندگی اخیر در شهرستان تربت جام به بخش کشاورزی، دام و طیور خسارت وارد شده است.

رئیس اداره مدیریت بحران جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: شهرستان خواف هم در جریان این بارندگی دچار دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال خسارت در بخش زراعت، باغبانی و تاسیسات کشاورزی شده است.

وی افزود: این اطلاعات براساس برآورد اولیه است و براساس بازدیدهای میدانی برآورد دقیقتر از خسارات وارد آمده طی ماه آینده جمع بندی می‌شود.

در جریان بارندگی نهم آبان ماه در خراسان رضوی شهرستان تربت‌جام بیشترین میزان خسارت و خرابی ناشی از بارندگی و سیلاب را تجربه کرد. همچنین  در پی حادثه رهاشدگی یک خودرو در جریان سیلاب در همین شهرستان دو نفر جان باختند.

تربت‌جام با تولید ۲۰ نوع محصول زراعی و ۱۸ نوع محصول باغی به لحاظ تولید سیب زمینی جایگاه سوم را در استان خراسان رضوی دارد. ۲۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی بر روی ۹۰ هزار هکتار مزرعه این شهرستان فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۲۱۰ هزار و ۳۹۰  هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. ۱۳۷ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در سطح ۲۵۱ روستا ساکن هستند. این شهرستان مرزی شامل سه شهر، چهار بخش (مرکزی، نصرآباد، پایین جام، بوژگان) و ۱۳ دهستان است. تربت‌جام از سمت شرق هم مرز با افغانستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =