جلسه مجمع عمومی هلال‌احمر پس از زلزله آذربایجان شرقی به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: جلسه مجمع عمومی این جمعیت که قرار بود روز جمعه ۲۴ آبان در مشهد مقدس برگزار شود، به دلیل زلزله اخیر آذربایجان شرقی و ماموریت مدیران ارشد و آماده‌باش استان‌های درگیر و معین هلال‌احمر تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

اسماعیل رمضانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: دعوتنامه این جلسه هفته گذشته و قبل از زلزله ۵.۹ ریشتری میانه و سراب ارسال و هماهنگی‌های لازم انجام شده بود. با این حال با توجه به زلزله اخیر، حضور مدیران ارشد در مناطق زلزله‌زده و ضرورت خدمت‌رسانی مناسب به آسیب‌دیدگان، این جلسه لغو و برگزاری آن به تعویق افتاده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر شامل بی غرضی Impartiality، بی طرفی Neutrality، استقلال Independence، خدمت داوطلبانه Voluntary Services، بشردوستی Humanity، یگانگی Unity و جهانشمولی Universality است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =