تجهیزات هلال احمر گلستان پس از سیل به‌روزرسانی شد

گرگان - ایرنا - مدیر جمعیت هلال احمر گلستان گفت: پس از بروز سیل ابتدای سال و ضرورت تقویت زیرساخت ها، تجهیزات هلال احمر استان به‌روزرسانی شده و انبارهای غذایی، دارویی و سایر نیازها نیز در حد استاندارد قرار گرفت.

محمد علی هروی امروز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت : علاوه بر تکمیل نیازهای کالایی، امدادگران این جمعیت هم با تشدید حضور در دوره های آموزشی و بازآموزی، برای مواجه با هر گونه بحران و حوادث طبیعی احتمالی آماده اند.

وی به خدمت رسانی این جمعیت در سیل ابتدای سال گلستان اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۰ هزار قلم کالای اساسی بادوام از قبیل موکت، یخچال و اجاق گاز در قالب ۲ هزار بسته زیستی بین مردم سیل زده استان توزیع شد که ۶۰۰ میلیارد ریال آن از محل کمک های مردمی بود.

مدیر جمعیت هلال احمر گلستان افزود: در مجموع مردم ایران ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد به صورت نقدی به هلال احمر کمک کردند که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن با هماهنگی بنیاد مسکن کشور به عنوان کمک بلاعوض برای تعمیر و ساخت خانه های تخریب شده پرداخت گردید.

هروی ادامه داد: همچنین مردم ۴۱۰ میلیارد ریال به صورت غیرنقدی به سیل زدگان کمک کردند که همه این اقلام در بسته بندی استاندارد و در بسته های ۷۲ ساعته و ماهانه بین سیل زدگان توزیع شد.

وی گفت: با تقویت ارتباط بین خیران و هلال احمر تلاش شد تا هر نوع کمک غیر نقدی به صورت هدایت شده انجام شود به نحوی که ابتدا خیران از نیازها مطلع و سپس آنها را ارسال کردند .

وی همچنین به مشارکت ۸ کشور خارجی در امداد رسانی به سیل زدگان گلستان اشاره کرد و افزود: ترکیه، ایتالیا، عمان، آلمان، اتریش، چین، کویت و هند، اقلام و تجهیزات لازم را برای سیلزدگان ارسال کردند.

هروی به سنگ اندازی آمریکا در ارسال کمک های نقدی فدراسیون جهانی صلیب سرخ اشاره کرد و افزود: با وجود تمامی ارزیابی صورت گرفته، این کشور مانع فرستادن کمک ها برای سیل زدگان گلستان شد.

هروی از استمرار کمک رسانی سایر استان ها به مناطق سیلزده گلستان تقدیر کرد و افزود : با گذشت ۸ ماه از سیل، این کمک ها همچنان روانه مناطق سیل زده گلستان می شود که در آخرین نمونه آن هفته گذشته بسته های حاوی لباس ورزشی ارسالی از سوی خراسان رضوی تحویل دانش آموزان سیلزده استان گردید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =