هنرهای تجسمی ظرفیت‌های فراوانی برای اقتصاد هنر دارند

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موضوع راه اندازی گالری دائمی برای آثار هنرهای تجسمی، گفت: شاخه‌های مختلفی برای فعال‌سازی اقتصاد هنر وجود دارد که هنرهای تجسمی هم از جمله این شاخه‌ها محسوب شده و ظرفیت بسیاری برای اقتصاد هنر به شمار می‌آید.

سیدعباس صالحی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی هنرمندان پیشکسوت، گفت: این نمایشگاه دارای سه ویژگی است که به عنوان مزیت های آن به شمار می آید. نخستین ویژگی این است که توانسته از اساتید برجسته پیشکسوت در شاخه های مختلف جذب آثار کرده و تعداد قابل توجهی از آثار این هنرمندان در این نمایشگاه حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: دومین ویژگی و مزیت این نمایشگاه صرفا تهرانی نبودن آن است. در این نمایشگاه از استان های مختلف آثار هنرمندان وجود دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: سومین ویژگی این نمایشگاه این است که با توجه به اینکه هنرمندان پیشکسوت به عنوان جامعه الگو برای اهالی هنر محسوب می شوند این نمایشگاه منجر به انسجام در اهالی هنر به ویژه در نسل جوان می شود که در فضای همدلی با عرضه آثار هنری از طریق الگوسازی رفتاری به یکدیگر کمک کنند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه نخستین دوره است که برگزار می شود و امیدواریم در دوره های بعدی با اثرگذاری و گستره بیشتری برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انسان زمان و وقتی را که با اصحاب فرهنگ و هنر می گذراند جزو عمرش محسوب نمی شود.

صالحی درباره راه اندازی گالری دائمی برای آثار هنرهای تجسمی، گفت: شاخه های مختلفی برای فعال سازی اقتصاد هنر وجود دارد که هنرهای تجسمی هم از جمله این شاخه ها است و ظرفیت بسیاری برای اقتصاد هنر به شمار می آید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکیدکرد: در این زمینه برخی اقدامات از قبل آغاز شده که از آن جمله می توان به گذرهای فرهنگ و هنر و ... با هدف عرضه آثار فرهنگی هنری هنرمندان اشاره کرد.

صالحی ادامه داد: از طریق مجتمع ها، خیابان ها و گذرهای فرهنگی و هنری می توانیم فرصت های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد و از فرهنگ و هنر کشورمان پاسداری کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =