۲۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83552238
۰ نفر

برچسب‌ها

کشاورزان شمال در برداشت محصولات عجله کنند

تهران- ایرنا- براساس اعلام سازمان هواشناسی، از روز پنج‌شنبه (۲۳ آبان) با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما آغاز می‌شود بنابراین کشاورزان در برداشت محصولات خود و انجام کشت پائیزه عجله کنند.

به گزارش سازمان هواشناسی، طی اطلاعیه این سازمان از روز پنجشنبه با نفوذ توده هوای سرد به استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش دما شروع خواهد شد. روز جمعه فعالیت سامانه بارشی در  سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و  بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در مناطق سردسیر و نواحی کوهستانی شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و کاهش قابل توجه دما (حدود ۵ تا ۱۰ درجه در نیمه شمالی کشور) می‌شود.
این شرایط موجب بارش باران، رعد و برق، کاهش قابل توجه دما در ساعات روز و بارش برف در مناطق سردسیر خواهد شد که روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و نیمه شرقی اردبیل
و جمعه ۲۴ آبان ماه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، دامنه‌های البرز در شمال استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی مناطق خراسان شمالی را در برمی‌گیرد که موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی، مواج شدن دریای خزر و وزش تند بادهای لحظه‌ای می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که قصد تردد در مناطق کوهستانی را دارند به دلیل لغزندگی جاده و مه‌آلود بودن احتیاط کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =