وزارت دفاع آموزش‌های مرتبط با مین زدایی را متمرکز می‌کند

تهران-ایرنا- معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از برنامه معاونت متبوع خود برای تمرکزبخشی به‌آموزش‌های عمومی و تخصصی مرتبط با مین زدایی خبرداد.

به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی وزارت دفاع،  علی اکبر سلیمانی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح مرکز آموزش بین‌المللی مین‌زدایی بشر دوستانه جمهوری اسلامی اظهار داشت: از زمان پیدایش مین‌ها بعنوان یک سلاح نظامی و استفاده از آن در جنگ‌ها و نیز آموزش نیروهایی که برای پیشروی در مناطق مورد مخاصمه مجبور به بازکردن معابر و خنثی‌سازی مین‌ها بودند، واحدهای مهندسی نیروهای نظامی درگیر این مسئله بوده‌اند.

وی افزود: واحدها و گردان‌های تخریب یگان‌های مهندسی ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس  چه در زمان دفاع از مرزهای سرزمین عزیزمان و چه پس از آن، در جهت رفع این معضل کوشیده و شهدا و جانبازان بسیاری را نیز تقدیم نظام کرده‌اند.

معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۵ و از زمان تاسیس مرکز مین‌زدایی و به واسطه ذات وجودی این فعالیت، مرکز مین‌زدایی ذیل ساختار معاونت مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفت.

سلیمانی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام گرفته و رویکرد مسئولین به خصوص وزیر دفاع برای تسریع در عملیات پاکسازی و رفع معضل مین و مواد منفجره به جا مانده از کشور و نیز صدور خدمات فنی، مهندسی و آموزشی در فعالیت انسان دوستانه مین‌زدایی، وزیر دفاع حمایت‌های لازم را از در طول این سال‌ها از اقدامات مرکز مین‌زدایی به عمل آورد و از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

وی یادآور شد: مرکز آموزش بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه، پس از ارائه ایده اولیه و نیز امکان‌سنجی و نیازسنجی انجام گرفته از سوی مرکز مین‌زدایی، از سال ۱۳۹۶ تحت حمایت همه جانبه وزارت دفاع بوده و اطمینان داریم این مرکز آموزشی می‌تواند در راستای ارتقاء سطح دانشی نیروهای مین‌بردار فعال در عرصه اقدامات انسان دوستانه در یگان‌های نظامی و انتظامی گام‌های مهمی را بردارد.

معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع تأکید کرد: این معاونت در تلاش است ضمن حمایت و پشتیبانی از یگان‌های پاکسازی نیروهای نظامی و انتظامی، تمامی آموزش‌های عمومی و تخصصی مرتبط با این حوزه را متمرکز کند و برای تحقق این امر گام‌های مهمی را با همکاری و هماهنگی معاونت آموزش ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برداشته و آماده همکاری با یگان‌های مهندسی نیروهای نظامی و انتظامی است.

به گزارش ایرنا، نخستین مرکز آموزش بین المللی مین‌زدایی بشر دوستانه روز سه‌شنبه با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =