۲۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83552200
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۷۵ سرآمد علمی حمایت شدند

تهران- ایرنا- فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تقویت و افزایش کیفیت علمی کشور، درسال ۱۳۹۸ تعداد ۷۵ «سرآمد علمی» را مورد حمایت قرار داد.

به گزارش بنیاد ملی نخبگان، فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تقویت و افزایش کیفیت علمی کشور، در سال ۱۳۹۸ تعداد ۷۵ «سرآمد علمی» را مورد حمایت قرار داد.

این افراد منتخب از انواع حمایت‌ها از جمله پژوهانه نقدی (از ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان) و گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برخوردار شدند، همچنین به‌ کارگیری محقق پسادکتری (۱ تا ۲ نفر) و شرکت در کنگره‌های معتبر بین‌الملی، بخش دیگری از حمایت‌های در نظر گرفته شده برای این افراد است.

در این سبد حمایتی، حق الزحمه محققان پسادکتری، به مدت یک سال توسط فدراسیون سرآمدان علمی ایران پرداخت می شود.

برای انتخاب این افراد، اعتبار علمی (SC) افراد اندازه‌گیری شده و ۷۵ نفر برتر در قالب ۲ گروه «الف» و «ب» انتخاب شدند.

برای اندازه‌گیری اعتبار علمی نیز از شاخص‌هایی مانند، میانگین ارجاعات مقالات و سن علمی فرد استفاده شده، برای ارزیابی و انتخاب افراد در سال ۱۳۹۸، انتشار حداقل یک مقاله در بازه زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در یکی از نشریات برتر مورد تأیید فدراسیون ضروری بوده است.

برای محاسبه اعتبار علمی فرد از دیگر شاخص‌های علمی مانند، کیفیت انتشارات (میزان ارجاعات فرد از نشریات برتر)، ارائه سخنرانی در کنگره‌های علمی معتبر به عنوان سخنران کلیدی و مدعو نیز استفاده شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =