رئیس‌جمهور سابق اکوادور یکی از عوامل بحران بولیوی را معرفی کرد

تهران-ایرنا- رئیس‌جمهوری سابق اکوادور تصریح کرد که سازمان کشورهای قاره آمریکا یکی از عوامل اصلی بحران ایجاد شده در بولیوی بوده است.

به گزارش تارنمای خبری " ال کنفیرمادو" اکوادور، رافائل کوره‌آ  در توییی نوشت: سازمان کشورهای قاره آمریکا یکی از عوامل اصلی آنچه در بولیوی رخ داده است. لوئیس آلماگرو دبیرکل این سازمان نیز رفتارهای دوگانه ای در پیش گرفته است. گروهی از کارشناسان باید موضع گیری این سازمان را در مورد انتخابات اخیر بولیوی مورد بررسی قرار دهند.

سازمان کشورهای قاره آمریکا پیشتر خواستار برگزاری انتخابات جدید در بولیوی به دنبال تشدید اعتراض ها شده بود و اعلام کرده بود شک و تردیدهایی در نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری بولیوی وجود دارد.

کوره آ همچنین در مصاحبه بخش اسپانیایی شبکه آر تی عنوان کرد که استعفای مورالس در نتیجه کودتا بوده و اگر مورالس از سمتش کناره گیری نمی کرد، خشونت های بیشتری در بولیوی رخ می داد.

رئیس جمهوری سابق اکوادور افزود: سازمان کشورهای قاره آمریکا که مورالس را تشویق به برگزاری انتخابت جدید کرده بود، حوادث و خشونت های اخیر بولیوی را محکوم نکرده است.

وی افزود:مردم سراسر آمریکای لاتین بزودی نسبت به این موضوع متقاعد می شوند که سازمان کشورهای قاره آمریکا سازمانی بی فایده است و چیزی جز ابزار نفوذ و تسلط واشنگتن نیست.

 اوو مورالس که دو روز پیش در پی تداوم اعتراض مخالفان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری از سمتش کناره گیری کرده بود، برای اقامت در مکزیک عازم این کشور شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =