گروه‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک مشخص شد

تهران- ایرنا- گروه‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک مشخص شد. ایران در مرحله اول مسابقات با چین تایپه، چین و قزاقستان روبرو می‌شود.

مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا، از ۱۷ تا ۲۲ دی در شهر جیانگمن چین برگزار می‌شود. هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده‌اند. البته ژاپن که در آسیا سوم شد، به دلیل اینکه میزبان المپیک است و نیازی به کسب سهمیه ندارد، در رقابت‌های انتخابی شرکت نمی‌کند. پاکستان هم که در آسیا هفتم شد، از حضور در رقابت‌ها انصراف داد تا قزاقستان جایگزین آن شود.

کنفدراسیون والیبال آسیا قرعه‌کشی این مسابقات را برگزار کرد. ایران با چین تایپه، چین و قزاقستان در گروه اول مسابقات قرار دارد و تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، هند و قطر هم در گروه دوم به میدان می‌روند.

پس از پایان مرحله مقدماتی، ۲ تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه‌نهایی صعود می‌کنند. رقابت‌های مراحل نیمه‌نهایی و فینال در روزهای ۲۱ و ۲۲ دی برگزار می‌شود و تیم قهرمان مسابقات سهمیه حضور در بازی‌های المپیک توکیو را کسب می‌کند.

برنامه مسابقات تیم ملی ایران مرحله گروهی مسابقات انتخابی المپیک

سه‌شنبه ۱۷ دی، ایران - چین تایپه

چهارشنبه ۱۸ دی، ایران - قزاقستان

پنجشنبه ۱۹ دی، ایران - چین

تیم ملی والیبال ایران فقط در المپیک ۲۰۱۶ ریو سهمیه المپیک را کسب کرد.

در مرحله نخست انتخابی المپیک که به صورت جهانی برگزار شد،‌ تیم‌های برزیل، آرژانتین، روسیه،‌ ایتالیا، لهستان و آمریکا سهمیه را به دست آوردند. علاوه بر این ۶ تیم و ژاپن، پنج تیم برتر پنج قاره‌های آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی نیز که در مسابقات انتخابی قاره‌ای مشخص می‌شود، به المپیک می‌روند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha