فرماندار صالح‌آباد: وحدت کابوس دشمنان اسلام است

مشهد- ایرنا- فرماندار صالح‌آباد هفته وحدت را فرصتی برای تاکید بر اتحاد و همدلی همه مذاهب اسلامی و هوشیاری هرچه بیشتر آنان توصیف و بیان کرد: وحدت مسلمانان کابوس دشمنان این دین مبین است و به شدت از تعمیق و تحکیم وحدت در گستره جهان اسلام هراسناک است.

وحید قلیچی  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایطی که دشمنان جهان اسلام به دنبال ایجاد تفرقه و بر هم زدن انسجام جوامع اسلامی هستند بیش از هر زمانی به وحدت، یکدلی و هم زبانی و همدلی نیاز داریم و نباید حرف از وحدت بزنیم و عمل‌ ما توام با تفرقه و اختلاف افکنی باشد.

وی ادامه داد: فلسفه وجودی ماموریت و قیام پیامبران و ائمه اظهار (ع) ایجاد وحدت، انسجام، همدلی، هم صدایی و حرکت به سوی یک هدف مشترک با عنایت به عقب راندن دشمنان اسلام و مسلمین بوده است.

فرماندار صالح‌آباد گفت: امروز نیز که دشمنان ما با استفاده از شیوه ها و حربه های مختلف و به ویژه به کارگیری ابزارهای گوناگون درصدد تفرقه افکنی، ایجاد شکاف و جدایی میان مسلمانان جهان هستند، باید همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی و دیگر پیروان ادیان الهی، در اقصی نقاط جهان دست در دست هم داده و با ایجاد امت واحده، مقابل دشمنان بایستند.

قلیچی افزود: دشمنان تمام ظرفیت‌های اختلاف برانگیز را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا با ایجاد بدبینی میان اقوام و مذاهب ایرانی با هدف تضعیف پایه‌های اقتدار کشور و در نهایت برافروختن آتش جنگ‌هایی همچون جنگ‌های فرقه‌ای و قومی زمینه اختلاف بین مردم را فراهم کنند که باید برای خنثی کردن این توطئه‌ها همه هوشیار و بیدار باشیم.

فرماندار صالح آباد گفت: دشمنان همیشه برای ضربه زدن به اتحاد و همدلی مسلمانان از هر اهرم و ترفندی استفاده می کنند تا بتوانند به مقاصد شوم خود دست پیدا کنند پس همه ما باید با توسل به قرآن و سایر مشترکان مذهبی خود و با اتحاد، نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کنیم.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الااول از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شده است.

شهرستان صالح آباد در فاصله ۲۵۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =