۲۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83552021
۰ نفر

برچسب‌ها

نزاع دسته جمعی در بروجرد ۴۰ درصد کاهش یافته است

بروجرد - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی بروجرد گفت: نزاع دسته جمعی در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ قاسم میری در دیدار با بزرگان روستاهای بخش مرکزی که در اداره ارشاد بروجرد برگزار شد، افزود: ریشه همه درگیری ها، نزاع و قتل در خشم است که متاسفانه گاهی باعث به وجود آمدن اختلافات و حوادث ناگواری می شود.

وی با اشاره به نقش بزرگان و معتمدان روستاها بیان کرد: بزرگان و معتمدان محلی می توانند در امنیت روستاها و محلات اثر گذار باشند و نیروی انتظامی را در ارتقای امنیت یاری کنند.

سرهنگ میری اظهار داشت: معتمدان و ریش سفیدان تجربه های فراوانی دارند که می توانند در جلوگیری از اختلافات و حوادث نقش مهمی داشته باشند.

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: انسانها باید در اخلاق و رفتار از ائمه اطهار(ع) الگو بگیرند و همیشه صبر را پیشه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی حسینی افزود: متاسفانه گاهی دعواهایی رخ می دهد و منجر به قتل و نزاع می شود که این دعواها نباید رخ دهد و سعی کنیم در برابر هم کوتاه بیاییم تا از مشکلات اتفاق بزرگی رخ ندهد.

وی با تاکید بر حذف شام و نهار مراسم ترحیم بیان کرد: این برنامه و سنت خوبی نیست و باید برای حذف آن اقدام کرد.

دادستان دادگاه عمومی و انقلاب بروجرد افزود: ریش سفیدان و بزرگان جایگاه ویژه ای دارند و احترام آنها برای همه واجب است و این احترام با هیچ چیز قابل قیاس نیست.

مهدی محمدی اظهار داشت: نباید اجازه داد که تغییر در نحوه زندگی و شرایط سبب کمرنگ شدن نقش بزرگان در جامعه شود و همه باید برای بزرگان احترام قائل باشیم و به جوانان نیز از نقش و اثر گذاری ریش سفیدان و احترام به آنها گفته شود. 

وی اضافه کرد: بزرگان روستاها در کاهش اختلافات و مشکلات نقش برجسته ای دارند و عدالت ترمیمی بخشی از کار این بزرگان است.

محمدی میانجی گری بزرگان را اثر گذار دانست و گفت: بزرگان محله ها و روستاها در حل کردن بحران بعد از وقوع موثر هستند اما می توان کاری کرد که نقش آنها در قبل از وقوع هر اختلاف بیشتر مشهود باشد.

رئیس دادگستری بروجرد اظهار داشت: گاهی ریش سفیدان می توانند از یک اختلاف بزرگ که ممکن است منجر به یه حادثه ناگوار شود جلوگیری کنند.

وی با اشاره به این که تیزاندازی ها در عروسی ممکن است شادی را به عزا تبدیل کند، گفت: در برخی از موارد جوانان با در دست داشتن یک سلاح غیر مجاز در عروسی ها و شادی هااقدام به تیراندازی می کنند که ممکن است عروسی به عزا تبدیل شود که بزرگان می توانند در این راستا نقش خود را ایفا کنند و به انها تذکر دهند.

محمدی اضافه کرد: متاسفانه شاهد هستیم عده ای سودجو با خودروهای شوتی اقدام به قاچاق کالا می کنند که باید به انها امر به معروف و نهی از منکر شود و با دادن تذکر آنها را از این اشتباه دور کنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =