ادامه بازداشت مهاجران غیرقانونی پاکستان در ایران

اسلام آباد - ایرنا - داستان تکراری بازداشت مهاجران غیرقانونی پاکستان در جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد و به گفته رسانه های پاکستانی ۱۵۰ نفر دیگر از اتباع این کشور به جرم اقامت و یا ورود غیرقانونی از سوی ایران بازگردانده شدند.

روزنامه اردو زبان «نایی بات» امروز (سه شنبه) به نقل از مسئولان انتظامی گذرگاه مرزی تفتان (نزدیک پایانه صفر مرزی میرجاوه ایران) نوشت: ایران، ۱۵۰ مهاجر غیرقانونی پاکستان را تحویل مسئولان مرزی این کشور داد.

طی هفته ها و ماه‌های اخیر نیز نیروهای مرزی ایران صدها تبعه پاکستانی را بازداشت کرده و به مقام های مرزی پاکستان در مرزی میرجاوه تحویل دادند.

به نقل از منابع خبری، اتباع پاکستانی به منظور یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها دارند.

گروه های غیرقانونی قاچاق انسان در این منطقه ؛ اقدام های خطرناکی را در اعزام مهاجران غیرقانونی به آن سوی مرزها به کار می بندند و گاه با حبس چندین نفر در محفظه های اتومبیل های عبوری و یا بار کامیون ها ؛ وضعیت نامناسبی  برای مسافران غیرقانونی ایجاد می کنند.

رسانه‌های خبری پاکستان در برخی موارد خبر قربانی شدن مهاجران غیرقانونی در مرزها و مناطق همجوار با ایران را منعکس می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =