یک سوم اعضای اتاق بازرگانی‌ها باید سهم زنان شود

قزوین - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی قزوین گفت: با توجه به فعالیت پررنگ بانوان کارآفرین و بازرگان در کشور، باید تلاش کرد که یک سوم هیات پارلمانی بخش خصوصی در سطوح استانی و کشوری به این قشر اختصاص پیدا کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین روز سه‌شنبه در دیدار با روسای کانون زنان بازرگان کشور که با حضور سیده فاطمه مقیمی رییس کانون زنان بازرگان کشور همراه بود،اظهار داشت: نیمه جامعه که زنان هستند پررنگ تر از گذشته با به عرصه های کارآفرینی گذاشته‌اند.

مهدی بخشنده با بیان اینکه زنان بازرگان باید در انتخابات آینده اتاق بازرگانی کشور حضور فعال‌تری داشته باشند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا یک سوم هیات پارلمانی بخش خصوصی اتاق ایران به زنان تعلق یابد.

این فعال بخش خصوصی گفت: با حضور زنان توانمند و موثر در حوزه کارآفرینی و اقتصادی شاهد بهبودی اوضاع اقتصادی در جامعه هستیم.

وی همچنین گفت: فعالیت زنان بازرگان در سال‌های اخیر نشان داده است که ظرفیت‌های فراوانی در فعالات اقتصادی زن وجود دارد که از آنها باید برای پیشبرد توسعه کشور در حوزه اقتصادی استفاده کرد.

۱۴ تن از روسای کانون زنان بازرگان کشور روز سه‌شنبه برای بازدید از چند واحد صنعتی و شرکت در نشست ملی زنان بازرگان کشور به استان قزوین سفر کرده اند.