بیش از ۶۰ هزار دانش‌آموز در مراسم هفته پارا المپیک شرکت می‌کنند

تهران - ایرنا - رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور از شرکت بیش از ۶۰ هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مراسم روز ملی و هفته پارا المپیک خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، «سیدجواد حسینی»  در جلسه مشترک اعضای کمیته ملی پارا المپیک با سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور که با هدف تحقق مفاد تفاهم‌نامه فی‌مابین و ارتقای سطح همکاری‌ها وهمچنین برگزاری مراسم روز ملی و هفته‌ پارا المپیک برگزار شد، اظهار داشت: دوازدهمین دوره روز ملی و هفته پارا المپیک امسال با حضور ۶۰ هزار نفر در استان‌ های کشور که بیش از ۵۶ هزار نفر آنها از دانش آموزان با نیازهای ویژه هستند، برگزار می‌شود.

وی برگزاری روز ملی و هفته پارالمپیک و مراسم آن را در جهت رشد و گسترش کمی و کیفی ورزش و فعالیت‌های فوق‌برنامه و در راستای یکی ازکلیدی‌ترین مفاهیم سند تحول بنیادین، یعنی ایجاد موقعیت‌های متنوع یادگیری دانست.

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور افزود: مراسم روز ملی و هفته پارا المپیک یک موقعیت بی‌بدیل و جذاب برای یادگیری در عرصه اجتماعی و سلامت و تربیت‌بدنی به‌عنوان ساحت‌های تعلیم و تربیت تلقی می‌شود.

حسینی تأکید کرد: برگزاری یک روز شاد برای دانش آموزان با نیازهای ویژه گامی در جهت مدیریت نشاط جمعی برای دانش آموزان است که گاهی این نشاط جمعی از دو عارضه، سنتی از یک‌سو و ساختارشکنی از دیگر سو رنج می‌برد و ایجاد و جریان سازی رویدادهای ورزشی و فرهنگی برای دانش آموزان راهی برای مهندسی نشاط جمعی سالم و نوآورانه و سالم ساز برای دانش آموزان است.

در ادامه این نشست، اعضای جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌ شده جهت برگزاری روز ملی و هفته پارا المپیک ارائه کردند.

روز ملی و هفته پارا المپیک فردا - چهارشنبه - ۲۲ آبان ۹۸  با حضور ۲ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در شهر تهران و با همکاری کمیته ملی پارا المپیک و اداره آموزش‌ و پرورش استثنایی شهر تهران و با حضور مسئولان برگزار می شود.

همچنین در مراکز استان‌ها نیز با همکاری کمیته ملی پارا المپیک و ادارات آموزش‌ و پرورش استثنایی استان‌ها برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =