۲۰۰ کودک کار خرم آبادی خدمات دندانپزشکی رایگان دریافت کردند

خرم‎آباد – ایرنا – معاون بهزیستی لرستان گفت: خدمات دندانپزشکی رایگان با همکاری خیران سلامت به ۲۰۰ کودک کار خرم‎آبادی و خانواده آنان ارائه شد.

سلمان کریمیان روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود:‌ معاینه و ترمیم دندان‌های پوسیده کودکان کار و خانواده‌های آنان در مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده آرزوهای نهان شهرستان خرم‌آباد توسط خیران سلامت انجام شد.

وی تصریح کرد: در این طرح کودکان ۶ تا ۱۵ سال توسط پنج دندانپزشک و در مدت  ۲ماه معاینه و درمان شدند.

کریمیان اظهار داشت: اکنون سه مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده تحت حمایت بهزیستی در استان فعال است که خدمات مورد نیاز را با همکاری خیران به این افراد و خانواده آنان ارائه می کنند.

گفتنی است یکهزار کودک کار، بد یا بی سرپرست در استان شناسایی شده است.

سال ۹۷ بیش از ۵۰۰ کودک کار با کمک تشکل های غیردولتی توانمند در استان شناسایی شده که این افراد در کارگاهها و چهارراهها مشغول بکار بوده اند.

اولین مرکز توانمندسازی کودکان کار و خانواده آنها سال ۹۶ در خرم آباد و ۲ مرکز نیز سال گذشته با هدف ارائه خدمات به این قشر  و حذف بخشی از عوامل حضور کودکان در خیابان ها راه اندازی شد.

با عقد تفاهم‌نامه با آموزش‌ و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، فنی و حرفه‌ای و نهضت سوادآموزی کودکان از خدمات آموزشی و تحصیلی، درمانی (دندانپزشکی و غربالگری سلامت) و فنی و حرفه‌ای به‌صورت رایگان استفاده کرده‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =