وحدت و یکدلی پاکستانی ها در ایام میلاد پیامبر رحمت (ص)

اسلام آباد - ایرنا - میلیونها مسلمان پاکستانی این روزها با فرارسیدن ایام میلاد (هفته وحدت) نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم، در قالب احزاب سیاسی و گروههای مذهبی به صورت گسترده در آیین های این رویداد مقدس شرکت کرده و با سردادن فریادهای لبیک یا رسول الله؛ وحدت و یکدلی مسلمانان را به نمایش گذاشتند.

میلیونها پاکستانی به منظور استقبال از ایام جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) از روز یکشنبه گذشته (۱۲ ربیع الاول) جشن های گسترده مردمی در مناطق مختلف و شهرهای سراسر این کشور را برپا کردند.

رهبران مذهبی پاکستان از هواداران خود خواستند تا با بازتاب وحدت و برادری، ضمن اجرای اعمال دینی و سنتی به مناسبت میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) بااتحاد و یکپارچگی وحدت مسلمانان در برابر عناصر ضد اسلامی و دشمن مسلمانان را به نمایش گذارند.

رهبران گروههای شیعه و سنی خواستار وحدت بیشتر و همچنین رسیدگی به امور دینی و اقتصادی خانواده های پاکستانی شدند.

روزهای اخیر در شهرهای اسلام آباد ؛ کراچی مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان، شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب در شرق و شهرهای راولپندی جشن های مشترکی به اهتمام سازمان های شیعی و اهل سنت آغاز شده است.

مسلمانان (اهل تشیع و سنت) در شهرهای اسلام آباد، لاهور، راولپندی، پیشاور، کویته، کراچی، اسکردو، حیدرآباد و مولتان راهپیمایی میلاد به راه انداخته و با سر دادن شعار لبیک یا رسول الله عشق و محبت خود را به نبی مکرم اسلام ابراز کردند.

عاشقان پیامبر رحمت با راه اندازی گروههای شاد به قصیده خوانی و مدیحه سرایی پرداخته و با فریادهای لبیک ˈیا رسول الله و یا نبی صلوات الله علیکˈ به صورت جمعی راهپیمایی می کنند.

در این روز به خصوص روحانیوں بر وحدت میان امت مسلمان تاکید کرده و مسلمان پاکستانی نیز برای سربلندی مردم و کشور خود دعا کردند.

بزرگترین جشن میلاد پیامر گرامی اسلام (ص) در مسجد ˈفیصلˈ اسلام آباد و مسجد ˈشاهیˈ در لاهور مرکز ایالت پنجاب برگزار شد.

از سوی دیگر دولت پاکستان نیز برای حفظ آرامش در آیین های مذهبی و دسته جات میلاد پیامبر؛ تدابیر شدید امنیتی در شهرها و مناطق این کشور برقرار کرده است.

آیین های مذهبی میلاد پیامبر اعظم (ص) تا روز جمعه مصادف با ۱۷ ربیع الاول ادامه خواهد داشت.

دوازدهم ربیع الاول به عنوان میلاد حضرت محمد (ص) رویداد تاریخی درمیان مسلمانان اهل سنت به همراه اعیاد فطر و قربان در نزد مسلمانان پاکستانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به این مناسبت خیابانها، اماکن عمومی و مذهبی و موسسات آموزشی و دولتی آذین بندی شده و مانند هر سال ۱۲ ربیع الاول از سوی دولت پاکستان به عنوان تعطیل رسمی اعلام شد.


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =