استاندار: خراسان‌رضوی کم حاشیه‌ترین استان است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان‌رضوی گفت: این استان از نظر سیاسی و امنیتی به لطف و برکت حرم نورانی حضرت امام رضا (ع) کم حاشیه‌ترین استان در سراسر کشور است.

علیرضا رزم حسینی روز سه‌شنبه در گردهمایی امامان جمعه خراسان رضوی در مشهد افزود: کم بودن حاشیه، به معنای عدم فعالیت گروه‌های سیاسی نیست. هر گروه دارای مجوز می‌تواند در استان فعال باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اولویت ۱۰ سال اخیر را مسایل اقتصادی مطرح کرده‌اند اظهار داشت: بدون همدلی، همزبانی و همکاری با یکدیگر نمی‌توان در این مسیر کار کرد.
وی با اشاره به طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در خراسان رضوی گفت: این طرح پیش از این در استان کرمان به اجرا درآمده و در آن استان ۲۳ معین اقتصادی پیدا کردیم اما در خراسان رضوی هم اکنون ۱۰۲ معین اقتصادی تفاهمنامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۸ هزار میلیارد تومان امضا کرده اند که بیشتر این معین‌های اقتصادی از بخش خصوصی هستند.

شاکله اصلی طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در خراسان رضوی توسعه اشتغال روستایی و توانمندسازی ساکنان آن از نظر بهره‌گیری از ظرفیت‌های هر منطقه است و در این راستا معین‌های اقتصادی مشخص شده و با آنها تفاهمنامه سرمایه گذاری به امضا رسیده است.

طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی شامل سه ضلع کارگزاران حکومتی، سرمایه گذاران و کارآفرینان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و امامان جمعه نیز به عنوان ناظران عالی در درون این مثلث جای دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =