۲۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83551831
۰ نفر

برچسب‌ها

روابط اقتصادی ایران و عمان گسترش می‌یابد

اردبیل - ایرنا - سفیر عمان در ایران گفت: گسترش روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید مقام‌های عمانی بوده و امید می‌رود این روابط منشاء خیر و برکت برای هر ۲ کشور مسلمان شود.

"سعود بن احمد بن خالد البروانی" روز سه‌شنبه در نشست مشترک با فعالان اقتصادی اردبیل افزود: تلاش می‌شود هیات‌های بخش خصوصی عمان و ایران نیز در اجلاس اقتصادی میان ۲ کشور شرکت کنند تا زمینه همکاری‌ اقتصادی میان ۲ کشور بیشتر فراهم شود.

وی بیان‌کرد: پیامبر اکرم (ص) هفت همسایه را به ما سفارش کرده که از منظر دولت عمان، ایران اولین این کشورهاست و رویکرد ما نسبت به ایران عقبه چندین هزار ساله دارد و همانند گذشته روابط میان ۲ کشور حفظ خواهد شد.

البروانی ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان اردبیل گفت: این استان قابلیت‌های فراوانی را در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و کشاورزی دارد و امید است در آینده شاهد افزایش مروادات اقتصادی و تجاری با یکدیگر باشیم.

وی گفت: در حال حاضر صدور ویزای عمان  برای اتباع ایرانی به سهولت انجام گرفته  و با ایرانی‌ها در این کشور همانند اتباع اروپایی رفتار می‌شود.

حسین پیرموذن ،رئیس اتاق بازرگانی اردبیل هم در این جلسه گفت: این  استان در حوزه صادرات تاکنون از بازارهای عمان بی‌بهره بوده و با توجه به توانمندی‌هایی که در زمینه معادن و صنایع غذایی دارد می‌تواند محصولات فراوانی را به این کشور صادر کند.

وی افزود: امروزه کشورهای اسلامی بیش از پیش نیازمند تعامل و مرواده اقتصادی هستند و امید است در آینده این همکاری‌ها توسعه بیشتری داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل بیان‌کرد: زمینه صادرات غیرنفتی از ایران به عمان فراهم شده و امیدواریم استان اردبیل نیز از این صادرات سهمی برای خود اختصاص دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =