ظرفیت کسب و کار در روستاها توسعه می‌یابد

شهرکرد- ایرنا-استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیاری که در روستاهای این استان وجود دارد،گفت: این ظرفیت‌ها بستر مناسبی برای رونق کسب و کار و رفع محرومیت‌زدایی از این مناطق است و این ظرفیت با مهارت‌آموزی توسعه می‌یابد.

اقبال عباسی روز سه‌شنبه در دیدار با رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: تحقق توسعه پایدار در روستاها بیش از آنکه نیازمند توزیع امکانات و تسهیلات باشد نیازمند آموزش و مهارت‌آموزی به روستاییان برای بهره‌گیری از این قابلیت‌ها و ثروت‌های نهان است.

وی آموزش و مهارت‌آموزی به جوانان را از مهمترین و اصلی‌ترین راهکار رونق اشتغال و رفع بیکاری است و گفت : اهمیت توجه به مقوله آموزش و مهارت‌آموزی در دولت یازدهم و دوازدهم به خوبی درک شده و با اجرای برنامه‌های تدوین شده در این حوزه می‌توان شاهد خروجی مطلوب آن باشیم.

وی ادامه داد: اگرچه دولت برای مهار نرخ بیکاری و رونق اشتغال تسهیلات مناسبی را تخصیص داده است اما تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند منجر به ایجاد شغل شود و افراد جویای کار باید در وهله اول مهارت و تخصص راه‌اندازی کسب و کار را فرا گیرند.

عباسی با تاکید بر توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان، تصریح کرد: ضروری است تا این مهم باید با جدیت و اهتمام بیشتری در استان پیگیری شود و این آموزش‌ها در شهرها و روستاهای استان در اختیار علاقمندان و افراد جویای کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، هم اینک ۳۶ درصد جمعیت ۹۶۰ هزار نفری چهارمحال و بختیاری در روستاها ساکن است که این میزان ۸ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

شهرستان لردگان با ۱۵۲ هزار نفر پرجمعیت‎ترین روستاهای این استان را تشکیل می‌دهد و شهرستان‌های بن و سامان کمترین جمعیت روستایی این استان را در خود جای داده است.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور برای حضور در بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک روز سه شنبه به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک روز سه‌شنبه در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.

زمان برگزاری بیستمین کنفرانس ملی جوش در دانشگاه شهرکرد دو روزه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =