معاون وزیر: توسعه پایدار در گرو خروج فرهنگ و هنر از مظلومیت است

همدان- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای پیشرفت و توسعه پایدار کشور، پیش از هر چیز باید بخش فرهنگ و هنر از مظلومیت خارج شود.

علی اصغر کاراندیش روز سه شنبه در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه در چهار ساله گذشته به استان های کشور سفر کرده و نیازهای فرهنگ این مناطق را گردآوری کرده است، افزود: آموزش فرهنگی مهمترین نیاز کشور است که باید زمینه اش فراهم شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: بدون فرهنگ تلاش های ما در عرصه اقتصاد و سیاست به نتیجه نمی رسد. 

وی از دولت و مجلس شورای اسلامی خواست برای خارج کردن بخش فرهنگ و هنر از مظلومیت تلاش کنند و تاکید کرد: توسعه پایدار کشور در گرو پیشرفت های فرهنگی است و تحقق این مهم تنها وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست.

کاراندیش از گروه های نمایشی خواست در زمینه آموزش کودکان این مرز و بوم تلاش کرده و آثار فرهنگی توانمند تولید کنند.

وی ادامه داد: در رویداد بین المللی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، تمامی اقشار جامعه از کودک، نوجوان و بزرگسال گرد هم آمده اند و این کار تنها از هنر تئاتر برمی آید. 

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور ۵۳ اثر نمایشی از ۱۳ استان و هفت کشور از ۱۶ آبان‌ماه در همدان برگزار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =