ایران مرکز عملی وحدت جهان اسلام است

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی ام القری و مرکز عملی وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف در جهان اسلام است.

سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان روز سه‌شنبه در دهمین یادواره شهدای وحدت، خدمت و امنیت سیستان و بلوچستان که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد اظهار داشت: اختلاف تاریخ ولادت پیامبر(ص) بین شیعه و سنی وسیله‌ای شده بود که دشمنان اسلام از آن به نفع خود سودجویی می‌کردند که تدبیر رهبر کبیر انقلاب در نامگذاری این تاریخ زمانی به هفته وحدت فرصتی ارزشمند برای اتحاد و همدلی بیشتر مسلمانان جهان شد.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان زندگی می‌کنند که وحدت و یکپارچگی این جوامع در مقابل دشمنان اسلام فرصت بزرگیست که باید به آن توجه شود.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز دنیای استکبار با ایجاد اختلاف و تفرقه بین جوامع مسلمان به دنبال چپاول سرمایه و ذخایر این کشورهاست.

وی گفت: هر انسان عاقل و اهل فهمی می‌داند که وحدت دنیای اسلام چه ثمرات ارزشمند و اختلاف بین جوامع چه مشکلاتی را به دنبال دارد.

سردار سرتیپ پاسدار پورجمشیدیان ادامه داد: امروزه به علت کم توجهی، عدم وحدت و یکپارچگی جوامع مسلمان بیشترین منفعت و سود به آمریکا و رژیم اشغالگر قدس رسیده است.

وی به ثمرات وحدت در ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: اگر کشور بعد از پیروزی انقلاب پیشرفت‌های چشمگیر و روبه رشدی داشته همه مدیون وحدت بین دنیای اسلام و شیعه و سنی در کشور بوده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن همواره از این وحدت و یکپارچگی ناراحت و در پی‌خدشه زدن به آن است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یکی از رویدادهای بزرگ در تاریخ بشر به حساب می‌آید.

سردار سرتیپ پاسدار پورجمشیدیان گفت: ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین اسلام هموراه به دنبال شرایطی برای انجام احکام اسلام در دنیا بودند که پیروزی انقلاب اسلامی برآورده شدن این امر است.

وی بیان کرد: در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی همه مردم تلاش کردند و افراد بسیاری همچون شهید شوشتری، محمد زاده، لکزایی و شهدای دیگری جان شیرین خود را نثار این انقلاب کردند.  

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شهید شوشتری در دوران دفاع مقدس و بعد از آن رشادت‌های بسیاری را از خود در دفاع از میهن به نمایش گذاشتند.

وی افزود: موضوع مهمی که این شهید بزرگوار در سیستان و بلوچستان دنبال می‌کرد ایجاد امنیت توسط مردم خود منطقه بود موضوع مهمی که الان ثمراتش به زیبایی دیده می‌شود.

سردار سرتیپ پاسدار پورجمشیدیان ادامه داد: به برکت حضور این شهدا در سیستان و بلوچستان خدمات بسیاری در رفع محرومیت این مردم انجام شده است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز گفت: جنوب شرق کشور مرکز و نوک پیکان مبارزه با استکبار جهانی است.

سردار امان الله گشتاسبی ادامه داد: امروز دشمن به جهت وحدتی که از اول انقلاب تاکنون وجود داشته به دنبال ایجاد خدشه در این وحدت است.

وی اظهار داشت: ملت ایران همواره برای رسیدن به تعالی پشتیبان و لبیک گوی رهبر معظم انقلاب بوده و هستند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز بعد از گذشت ۴۰ سال هر آنچه داریم عزت و سربلندی در دنیاست.

وی افزود: امنیت، آرامش، استقلال و عزت امروزمان را مدیون خون شهدایی هستیم که برای این نظام جان شیرین خود را نثار کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =