نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج معرفی شدند

همدان- ایرنا- نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج ایران (سازمان حمایت از تئاتر کودکان و نوجوان) پس از ارزیابی در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، معرفی و تجلیل شدند.

هیات داوران مرکز ملی استیج ایران روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای که در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان قرائت شد، نمایش‌های برگزیده این بخش را اعلام کردند. 

در این بیانیه آمده است: با توجه به تاکیدات همه ساله مرکز استیج جهانی نسبت به اشتراک گذاشتن تجربیات و تلاش های کسانی که به طور مستمر برای کودکان و نوجوانان نمایش تولید می کنند ضمن حفظ استقلال و شخصیت فرهنگی کودکان و نوجوانان ایرانی، داوران این دوره مرکز ایرانی اسیتژ برای انتخاب آثار بهتر به مولفه های نوآوری و بدعت، وجود عناصر خلاقانه، توجه به مخاطبان از دیدگاه هنری و زمینه های فنی و تکنیکی نمایش ها توجه کردند. 

داوران این دوره مرکز ملی اسیتژ متشکل از زهرا صبری، امیرحسین عسگری و مریم کاظمی اعلام می دارند انتخاب نمایش ها ی بهتر در مقایسه با کیفیت مطلق نیست و از بین 32 نمایش منتخب نهایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در چهار بخش خردسال، کودک، نوجوان و خیابانی، ارزیابی صورت گرفته است و ضمن احترام به همه گروه های شرکت کننده که به مرحله حضور، اجرا و داوری جشنواره رسیده اند برگزیدگان خود را اعلام می کنند. 

هیات داوران انتظار دارد مرکز ملی اسیتژ و کلیه متولیان و دست اندرکاران تئاتر کودک و نوجوان بتوانند در مسیر وظیفه اصلی خویش که فراهم کردن تسهیلات اجراهای حرفه ای و بالا بردن ظرفیت های تولیدات مستمر اجرایی است حرکت کنند و انتخاب و اعلام نمایش ها، هر سال حرکت نمادینی برای یادآوری هدف اصلی باشد. 

 


بخش خردسال
تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "هرکی تو دنیا یک شکل و رنگی داره" به کارگردانی حامد ترابی به عنوان نمایش برگزیده، بخاطر طراحی میزانس و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار اهدا شد.

نمایش "دامن خیال انگیز من" به کارگردانی بهناز مهدیخواه بخاطر ایجاد لحظات بدیع در فرم به منظور روایت درست قصه نمایش نیز لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی را از آن خود کرد.  
 
بخش کودک 
لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "کچل کفتر باز"به کارگردانی آزاده انصاری بخاطر انضباط و انسجام گروه اجرایی و طراحی بستر مناسب برای رسیدن به هدف نهایی قصه نمایش اهدا شد.
 
*بخش نوجوان 
نمایش "به مرور زمان" به کارگردانی حسین اسدی به عنوان نمایش برگزیده بخاطر طراحی میزانسن و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار نیز تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون ریال را به خانه برد.
 
لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "افسانه ماردوش" به کارگردانی محمد جهانپا بخاطر هدایت درست بازیگران در موقعیت های متفاوت و طراحی مناسب و کاربردی عروسک با توجه به قصه نمایش اهدا شد. 
 
* بخش خیابانی 
-  تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و مبلغ بیست و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش"یک چالش نه چندان کوچولو و خونه مادربزرگه" به کارگردانی نوراله لک به عنوان نمایش برگزیده بخاطر انتخاب و طراحی ویژه برای یک نمایش خیابانی مناسب موضوع ویژه نوجوانان و هدایت درست بازیگران اهدا شد. 
 
نمایش "وقتی که هفت سالم بود" به کارگردانی مهدی حبیبی نیز بخاطر ایجاد تصاویر مناسب و موثر برای انتقال مفهوم به مخاطب، لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی را از آن خود کرد.    

نشان مرغک زرین مرکز ملی استیج ایران نیز به رضا بابک هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون اهدا شد.

آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان امروز ۲۱ آبان ماه در همدان با معرفی برگزیدگان در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =