مردم استان مرکزی با دستاوردهای صنعت هسته ای کشور آشنا می شوند

ساوه - ایرنا - رئیس مرکز امور اجرایی نمایشگاه صنعت هسته ای کشور گفت: چهل و نهمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور از ۲۵ آبان در موسسه عالی انرژی شهرستان ساوه برگزار می شود.

«محمدتقی شجاعی» روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این نمایشگاه در ۶ روز برای بازدید عموم علاقمندان از استان مرکزی در نوبت صبح از ساعت هشت و نیم تا ۱۲ و در نوبت بعداظهر نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در قالب ۴۰ غرفه دایر خواهد بود.

وی، آگاه سازی افکار عمومی نسبت به دانش بومی صنعت هسته ای و معرفی آن به عنوان یک تکنولوژی مفید در زندگی مردم، دسترسی سریع و جامع دانشگاهیان به چکیده آخرین دستاوردهای کشور در این صنعت، رفع ابهام در زمینه فعالیت های هسته ای از لحاظ ایمنی و زیستمحیطی، خنثی سازی تبلیغات منفی دشمنان، ایجاد علاقه مندی و جذب کارشناسان، دانشگاهیان و نخبگان برای تقویت خودباوری و غرور ملی را از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه برشمرد.

شجاعی گفت:‌ در این نمایشگاه قرار است کاربردهای جنبی صنعت هسته ای به ویژه در حوزه های کشاورزی و پزشکی نیز برای عموم مردم تبیین شود.

رئیس مرکز امور اجرایی نمایشگاه صنعت هسته ای کشور اظهار داشت: آشنایی افکار عمومی و همچنین متخصصان و دانشگاهیان با صنعت هسته ای کشور با توجه به نو بودن این صنعت در داخل کشور و عدم آگاهی مناسب، محدود بودن فضای اطلاع رسانی در طرح جزئیات این صنعت در سطح دنیا، ارائه دستاوردها به صورت عینی به منظور رفع ابهام افکار عمومی داخلی،  بیان دستاوردها به خصوص در بخش چرخه سوخت و آب سنگین و احترام مردم کشور مهمترین عامل ایستادگی و موفقیت در برابر فشارهای سیاسی خارجی هستند، از جمله ضرورت های برگزاری این نمایشگاه است.

 در هر سال تحصیلی ( از اردیبهشت تا مهر) به طور متوسط پنج نمایشگاه مرتبط با دستاوردهای صنعت هسته ای کشور برگزار می شود.

ساوه دومین شهر پرجمعیت استان مرکزی پس از اراک است که بیش از ۲۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =