فعالیت نخستین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی کشور در دامغان

سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: نخستین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی کشور به نام دام‌گستران قومس در دامغان فعالیت خود را آغاز کرد.

سید محسن طباطبائیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: فعالیت مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در راستای ارتقای خدمات‌رسانی به کشاورزان و دامداران ایجاد شد که در مدت کوتاه فعالیت بسیار مؤثر بوده است. 
وی اضافه کرد: این مرکز دارای مجوز سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور است که اصلی ترین فعالیت آن، ارائه خدمات به بهره‌برداران بخش کشاورزی و دامپروری و ارتقای سطح کیفی در این زمینه است.
طباطبائیان با اشاره به ایجاد اشتغال برای پنج نفر در این مرکز، تصریح کرد: اخذ مجوز فعالیت نخستین مرکز خدمات کشاورزی در دامغان می‌تواند تا حد بسیار زیادی در ارتقای سطح کیفی و بهبود وضعیت کشاورزی منطقه موثر باشد. 
وی، با بیان اینکه به خدمات قابل ارائه در این مرکز اشاره کرد و گفت: کلیه خدمات اجرایی، فنی، اداری، مدیریتی و مشاوره‌ های لازم در این مرکز ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد این مرکز، بسیاری از مجوزهای مربوط به جهاد کشاورزی نیز جهت صدور به این مرکز ارجاع می‌شود. 
وی افزود: برگزاری کارگاه‌ و دوره‌های آموزشی، امور بازرگانی و بازاریابی، ارتباط با سایر دستگاه‌ها و نهادهای خدمت‌رسان به بخش کشاورزی روستا و تسهیل در ارائه خدمات این نهادها، از دیگر وظایف این مرکز است.
مدیر جهادکشاورزی دامغان گفت: با توجه به حجم بالای کار در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، این مرکز می‌تواند در شناسایی و رفع مشکلات، استفاده از فرصت‌های توسعه، بیان علایق و نیازهای کشاورزان و مشتریان محصولات و کالاهای کشاورزی، نقش مهمی را ایفا کند.
۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است و پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند. شهرستان دامغان دارای بیش از ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که نزدیک به ۴۰ درصد از آن به سامانه نوین آبیاری مجهز است.
این شهرستان دارای یک صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی است که حدود ۱۰ هزار نفر عضو دارد.

اخبار مرتبط