۲۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83551568
۰ نفر

برچسب‌ها

فرصت های ساخت داخل در نمایشگاه بین المللی گیلان

رشت – ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در آذر ماه  امسال  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان در رشت خبر داد.

 فرهاد دلق پوش  روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت :این نمایشگاه به مدت چهار روز ( از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه )  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی گیلان در رشت پذیرای علاقه مندان  خواهد بود.

وی با اشاره به وجه تمایز این نمایشگاه نسبت به سایر نمایشگاه ها افزود: آنچه این نمایشگاه را از دیگر نمایشگاه‌ها متمایز می‌کند،اعلام نیازمندی ها و توانمندی های شرکت های داخل کشور است. 

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت و توان داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و بهره گیری از مراکز علمی و شرکت‌های دانش بنیان، احصای نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی در زمینه قطعات، ماشین آلات، خطوط تولید وارد  شده  از خارج از کشور ،از اهداف برگزاری این نمایشگاه است. 

 دلق پوش افزود:  اهتمام داریم با اعلام این نیازمندی ها به شرکتهای دانش بنیان تولیدکنندگان قطعات و مخترعان و نخبگان صنعتی و مراکز علمی و پژوهشی تا حد امکان زمینه تأمین این نیازها در داخل استان و کشور فراهم شود. 

وی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در راستای اجرای اهداف نهضت ساخت داخل و نهادینه سازی رونق تولید و با عنایت به نامگذاری سال به عنوان رونق تولید راه اندازی شده است، تا ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور و وابستگی به خارج، در مسیر خودکفایی در بخش های مختلف صنعت، موفق تر از گذشته باشیم. 

وی تصریح کرد: در برپایی این نمایشگاه از شرکت های مطرح  از جمله در حوزه‌های خودرو و قطعات خودرو، لوازم خانگی، صنایع معدنی، فلزی و غیرفلزی، مخابرات، صنایع دریایی و نیز از صنعتگران، دانشگاهیان، کارگاه‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها و شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه دعوت می شود .

رئیس سازمان صمت گیلان خاطر نشان کرد: این نمایشگاه با همکاری تشکل ها و ادارات مرتبط با عرصه تولید و فناوری به ویژه خانه صمت استان، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک های صنعتی، دانشگاه گیلان، پارک علم و فناوری گیلان، منطقه آزاد انزلی، جهاد کشاورزی و برخی از مراکز علمی و پژوهشی استان برگزار می شود. 

وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری این نمایشگاه و تداوم روند پیگیری رفع نیازهای فناورانه شرکت ها در استان در راستای رونق تولید ، شکوفایی و خودکفایی صنعتی، گام های موثری برداشته شود.

دو هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی در گیلان فعال است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =