حکیم بیانیه مداخله‌جویانه آمریکا را محکوم کرد

بغداد - ایرنا - "سید عمار حکیم" رهبر جریان حکمت ملی عراق با محکومیت بیانیه مداخله‌جویانه آمریکا تاکید کرد: عراق توان حل مشکلات خود درچارچوب قانون را دارد و هر گونه دخالت خارجی محکوم است.

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در واکنش به بیانیه مداخله‌جویانه آمریکا در پیامی گفت: «عراق برای همه عراقی هاست». وی افزود: این واقعیتی است که فرزندان این ملت سرفراز برای آن مبارزه کردند و خون و اشک ریختند و قربانیان بزرگی دادند تا بر عزت و کرامت خود تاکید کنند و بر اینکه فرزندان ملتی واحدند که سرنوشتی مشترک دارند.

وی گفت: ضمن تاکید بر باورمان به این واقعیت، هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی عراق را محکوم می کنیم.

حکیم اضافه کرد: ملت عراق می توانند در چارچوب نهادهای قانونی خود مشکلاتشان را حل کنند و تحرکات مردمی و تلاش های سران قوا در تامین مطالبات تظاهرات کنندگان هرچند باید افزایش یابد، نشان دهنده قدرت عراقی ها بر اصلاح امور داخلی شان به دور از دخالت های خارجی است.
بیانیه کاخ سفید مبنی بر ضرورت برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق با واکنش گسترده ای در این کشور مواجه شد.

این بیانیه درست در زمانی صادر شد که چند روز از گشایش در بحران اعتراضات اجتماعی با کاهش قابل توجه جمعیت تظاهرکننده در بغداد و دیگر شهرها و نیز پدیدار شدن نشانه‌هایی از توافقات سیاسی میان احزاب برای کمک به دولت عبدالمهدی برای اجرای سیاست‌های اصلاحی جدی و عمیق در کشور می‌گذرد و عملا بحث کنار رفتن نخست وزیر و انتخابات زودهنگام دیگر حتی در حد اقلیت هم در فضای سیاسی عراق مطرح نبود.  / 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =