۲۳۳ هکتار از اراضی ملی استان سمنان جنگل‌کاری می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: امسال در ۲۳۳ هکتار از اراضی این استان عملیات جنگل‌کاری و مراقبت از پوشش گیاهی با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی انجام می‌شود.

علی اصغر جلالی روز سه‌شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: یکصد میلیارد ریال اعتبار برای جنگل کاری و مراقبت از پوشش جنگلی استان سمنان در وسعت ۲۳۳ هکتار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده ۴۰ هکتار جنگل کاری در منطقه ابر شهرستان شاهرود، ۸۰ هکتار جنگل‌کاری و بذرکاری در منطقه آسوران، هیکو در شهرستان مهدیشهر، ۳۶هکتار در حوزه دامغان و ۷۷هکتار در منطقه کالپوش و شهرستان میامی جنگل‌کاری  انجام می‌شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: انجام عملیات زیستی در قالب کپه کاری، بذرکاری و نهال کاری با هدف توسعه پوشش گیاهی ، احیاء ، بازسازی جنگل‌های مخروبه و افزایش سرانه جنگل انجام می‌شود.

از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد را نواحی بیابانی و خشک، ۳۸.۵ درصد را مراتع، ۲ درصد را اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد را هم جنگل تشکیل می دهد.

سال ۹۷ هفت هزار میلیارد ریال معادل ۲۲ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری و آبخوان داری در کشور تخصیص یافت که از این میزان ۲۰۸ میلیارد ریال برای اجرای عملیات آبخیزداری استان سمنان بود.

امسال عملیات آبخیزداری با صرف ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری انجام می‌شود.

اخبار مرتبط