حناچی: تردد خودرو تک‌سرنشین برای هوای تهران سم است

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه پایتخت برای نهمین روز متوالی سکون هوا را تجربه می‌کند، گفت: در این شرایط حتی تردد یک خودروی تک‌سرنشین هم سم است.

پیروز حناچی در حاشیه پویش سه شنبه های بدون خودرو در جمع خبرنگاران توضیح داد: امروز شاخص آلودگی هوا ۱۲۰ هست و در آستانه هشدار هستیم.
وی ادامه داد: آلودگی هوا فقط مختص تهران نیست و در شهرهای اطراف هم وضعیت حادتر است.
به گفته حناچی، آلودگی هوای تهران در فصول سرد به دلیل پدیده اینورژن (وارونگی هوا) است؛ اگر باد بوزد اوضاع خوب می شود ولی تا امروز ۹ روز است که هوا ساکن است.
وی درباره طرح های موقتی آلودگی هوا هم گفت: فقط شهرداری در این خصوص تصمیم گیر نیست و شورایی در استانداری فعال است که همه نقطه نظرات در آنجا مطرح می شود.
شهردار تهران ادامه داد: تصمیمات در این شورا بر اساس خرد جمعی گرفته می شود البته ما تا مرز تعطیلی هم هنوز فرصت داریم اما امیدواریم به آنجا نرسد.
وی تاکید کرد: شهروندان باید بدانند که اگر شاخص های آلودگی هوا از حد که گذشت حتی یک خودرو تک سرنشین هم سم است.
این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که برغم مصوبه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران بلیت برخی خطوط اتوبوس رانی نیم بها نشده است، گفت: تنها در برخی از خطوط که تعداد اتوبوس ها کم و متعلق به بخش خصوصی بوده به دلیل آپدیت نشدن (به روز نشدن) سیستم این اتفاق رخ داد.
حناچی افزود: بلافاصله این مشکل پس از اعلام شهروندان و گزارش‌های واصله حل و بلیت نیم بها حساب شد.
وی درخصوص نوسازی حمل و نقل عمومی هم گفت: این موضوع در دست اقدام است و اقدامات اولیه ورود ۶۵۰ واگن جدید هم تامین اعتبار شده است و تامین اتوبوس نیز در کمیسیون زیربنایی دولت هم در حال پیگیری است.
شهردار تهران در مورد فرونشست زمین و اقدامات شهرداری در این زمینه گفت: علت اصلی فرونشست استفاده بی رویه از منابع آبی زیرزمینی است و جهت گیری این است که برداشت ها را کم کنیم.
وی ادامه داد: این اقدام آغاز شده اما مساله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد موضوع بازچرخانی آب است که نیازمند تکمیل حلقه تصفیه خانه های محلی است.
به گفته شهردار تهران، برنامه های ما در حوزه مبارزه با فرونشست میان و بلندمدت است و برای این امر اقدام سریع و عاجلی نداریم.
حناچی در مورد زمان ارسال لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران به شورای شهر نیز اظهار امیدواری کرد: تمام تلاش ما این است که مطابق برنامه سوم بودجه تنظیم شود و رویکرد ما تحقق شعارهایمان است.
وی ادامه داد: پیاده محور شدن، ایجاد مسیر دوچرخه و پیاده، توسعه قلمرو عمومی از جمله شعارها و اهداف ماست که پیگیری می شود.
شهردار تهران گفت:‌ هدف دیگر ما موضوع محله محوری است که مقدمات آن با برگزاری انتخابات شورایاری ها فراهم شد.
وی درخصوص اصلاح ساختار شهرداری نیز گفت: این یک موضوع اساسی است و باید بدانیم که در شهرداری ۱۶ هزار و ۳۰۰ پست سازمانی داریم و بیش از ۶۷ هزار نیرو؛ چالش اصلی ما حجم بار نیروی انسانی است.

اسناد بدهی شهرداری تهران منتشر می شود
حناچی درباره انتشار اسناد بدهی گذشته شهرداری تهران نیز تصریح کرد: این اسناد را در رسانه ها منتشر نمی‌کنیم اما حتما منتشر خواهد شد.

نمایشگاه های پرمخاطب در شهر آفتاب برگزار می شود
شهردار تهران اعلام کرد که قرار است لیست نمایشگاه ها تا پایان سال تهیه و نمایشگاه های پرمخاطب در شهر آفتاب برگزار شود.
وی توضیح داد: این روزها که نمایشگاه پرمخاطبی نداریم اما در شورای ترافیک در خصوص این موضوع بحث شد و قرار بر این است لیست نمایشگاه ها را تا پایان اسفند ارایه کنند تا اگر نمایشگاه پرمخاطبی بود تمهیدات لازم برای انتقال به شهر آفتاب را هماهنگ کنیم.

نظر پلیس در خصوص طرح ترافیک گرفته شده است
وی در واکنش به انتقادات رئیس پلیس پایتخت نسبت به طرح جدید ترافیک (کنترل آلودگی هوا) نیز تصریح کرد: اتفاقا در شورای ترافیک موضوعات مطرح می شود و نماینده پلیس حضور دارد و باید به جای تصمیمات سلیقه ای به سمت اجرای قانون بریم.
شهردار تهران صبح امروز در پویش سه شنبه های بدون خودرو به همراه جمعی از تاکسیرانان تهرانی مسافت بین میدان توحید تا میدان ولی عصر(عج) را رکاب زدند.
 

تقدیر حناچی از راننده تاکسی امانتدار
شهردار تهران همچنین در حاشیه این پویش از تاکسیران امانت دار تهرانی که ۷۰ هزار یورو یک زوج گردشگر لهستانی را به وی بازگردانده بود، تقدیر کرد.
علی حسن ظفری هفته گذشته ۷۰ هزار یورو (حدود یک میلیارد تومان) زوج گردشگر لهستانی که تاکسی وی مانده بود، ‌ به آنان بازگرداند.
حناچی به این راننده تاکسی نشان امانتداری و هزینه یک سفر به مشهد مقدس اهدا کرد.
ظفری دبیر آموزش و پرورش بود که در سال ۸۶ پس از بازنشستگی به جرگه رانندگان تاکسی پیوست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =