هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه‌شنبه در هفتمین روز متوالی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۳۳ از نظر غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (از جمله بیماران ریوی و قلبی) قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب بر روی عدد ۷۹ و ۴۴ است.
پیروزی(منطقه ۱۳) با شاخص ۱۶۲، شهر ری(منطقه ۲۰)با شاخص ۱۵۹ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۸ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی(منطقه ۱) با شاخص ۷۲، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۷۳ و پونک با شاخص ۸۵ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =