نماینده کره شمالی در سازمان ملل:اقدامات آمریکا دارای انگیزه سیاسی و نظامی است

تهران- ایرنا- نماینده کره شمالی در سازمان ملل، آمریکا را به انجام اقدامات با انگیزه های سیاسی و نظامی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، "کیم سونگ" در نشست مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت، روابط آمریکا و کره شمالی پس از نشست ژوئن ۲۰۱۸ سران دو کشور در سنگاپور پیشرفت چندانی نداشت و شبه جزیره کره همچنان گرفتار دور باطل تنش های شدید است. این نتیجه اقدامات دارای انگیزه های سیاسی و نظامی آمریکاست.

کیم از تلاش هایی که کشورش با حسن نیت در راه برقراری صلح پایدار در شبه جزیره کره انجام می دهد، گفت و افزود، کره شمالی بیش از ۲۰ ماه پیش تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک قاره پیما آزمایش نکرده است .

به گفته نماینده کره شمالی در سازمان ملل،‌ تنها راه تحکیم صلح و امنیت، اجرای بیانیه مشترک نشست سنگاپور "دونالد ترامپ" و "کیم جونگ اون" است.
وی همچنین رفتار مقامات کره جنوبی را دوگانه خواند و گفت، پیشنهاد طرح هایی برای صلح و در عین حال، افزایش آمادگی نظامی، مصداق روشن این دوگانگی رفتار است.

"کورنل فروتا"، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، نیز در این نشست گفت،‌ از ۱۰ سال پیش به بازرسان آژانس در کره شمالی دستور داده شد خاک این کشور را ترک کنند اما، آژانس به رصد برنامه هسته ای پیونگ یانگ ادامه می دهد. 
فروتا، فعالیت های هسته ای کره شمالی را مایه نگرانی جدی و ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل خواند و از پیونگ یانگ خواست به تعهداتی که طبق قطعنامه های سازمان ملل به عهده گرفته است، پایبند باشد و با این سازمان همکاری کند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =