هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال زکات در خمین پرداخت شد

خمین - ایرنا - مسئول اجرایی ستاد زکات در خمین گفت: هفت میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال زکات واجب و مستحب، فطریه و کفاره امسال در این شهرستان جمع‌آوری و در زمینه‌های معیشتی، مسکن ، جهیزیه و درمان محرومان هزینه شده است.

حجت‌الاسلام« منصور شاهسواری » روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:۶  میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از این مبلغ جمع‌آوری شده زکات واجب و یک میلیارد ریال زکات مستحبی ، فطریه و کفاره است. 
وی با بیان اینکه سهمیه امسال این شهرستان در جمع‌آوری زکات ۱۴ میلیارد ریال است، اظهار داشت: شورای زکات در بیش از ۵۰ روستای خمین تشکیل شده و یکصد عامل افتخاری کمیته امداد را یاری می‌کنند.
مسول اجرایی ستاد زکات در خمین افزود: زکات و فطریه جمع‌آوری شده در روستاهای خمین برای کمک به محرومان همان منطقه مصرف می‌شود.
حجت‌الاسلام شاهسواری بیان کرد: زکات از واجبات مالی و عبادی است و اگر به ‌موقع پرداخت شود مشکلات اقتصادی موجود در سطح شهرستان حل می‌شود.
مسئول اجرایی زکات در خمین افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)  به منظور احیای این سنت و واجب الهی با کسب اجازه از ولی امر مسلمین و مراجع عظام تقلید نسبت به جمع‌آوری زکات و توزیع بین اقشار محروم جامعه اقدام کرده است. 
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که ۹ هزار و ۶۴۲ نفر تحت پوشش کمیته‌امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =