توسعه کمی و کیفی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ضروری است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توسعه کمی تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و کیفیت بخشی به برنامه‌های آنها به عنوان ضروریات عصر جدید باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی دوشنبه شب در همایش منادیان وحدت سیستان و بلوچستان بر غنا بخشی به محتویات برنامه‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و اظهار داشت: هماهنگی و هم افزایی بیشتر بین کانون‌ها از ضروریات این حوزه محسوب می‌شود.

امام جمعه زاهدان همچنین با تاکید بر توجه بیشتر به قشر جوان و بانوان در کانون های مساجد و رونق بخشیدن به فعالیت های این حوزه افزود: مساجد به عنوان پایگاه اصلی فرهنگی، عبادی، اجتماعی و سیاسی از جایگاه بالایی برخوردارند که باید در آنها به جایگاه مردمی توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان وحدت را رمز اقتدار امت اسلامی دانست و گفت: با توجه به تاکیدات قرآن کریم مسلمانان باید از تفرقه پرهیز و به وحدت توجه کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان وحدت را راهبرد مورد نیاز جوامع اسلامی عنوان کرد و افزود: وحدت یک اصل و برنامه کوتاه مدت نیست بلکه باید در همه دوران ها به آن توجه شود.

امام جمعه زاهدان وظیفه کانون های فرهنگی هنری مساجد را در تحقق وحدت اسلامی بسیار خطیر توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد اختلاف بین مسلمانان، یکی از حربه‌ های معاندان و بدخواهان است و در این شرایط حساس همه وظیفه دارند به وحدت ملی، برادری و یکپارچگی جهان اسلام بیش از گذشته اهمیت دهند تا با همبستگی بتوانند بر مشکلات پیش رو چیره شوند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین محامی بیان کرد: وحدت برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی‌نیازی و اقتدار را فراهم می‌کند.

این همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، مولوی نظیراحمد سلامی نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، شماری از مدیران و مسئولان و علما و روحانیون در زاهدان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =