فرماندار تایباد: وحدت رمز بقای جهان اسلام است

مشهد- ایرنا- فرماندار تایباد گفت: وحدت مسلمانان به عنوان رمز بقای جهان اسلام همچون خاری در چشم دشمنان است بنابراین هیچگاه اخوت و برادری مسلمین را تحمل نکرده و همواره در تلاش برای ایجاد اختلاف هستند.

محسن سیاح روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم ایران به سرزمین و کشور خود تعلق خاطر دارند و توطئه‌های دشمنان هیچ نقشی در اراده پولادین آنان برای توسعه کشور ندارد.

وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی در تلاش هستند تا وحدت، انسجام و همدلی که در بین مردم وجود دارد را از بین ببرند اما مردم ما هوشیارتر از آن هستند که فریب نقشه‌های دشمنان را بخورند.

فرماندار تایباد گفت: یکی از آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) که ریشه در اندیشه ناب توحیدی ایشان داشت همانا اقتدار و عزت و سرافرازی مسلمین در جهان و اعتلای آنان در میان دیگر ادیان بود و به همین دلیل حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در بیان دیدگاه های خود بر ضرورت وحدت مسلمانان به طور مستمر تأکید داشتند که با این یکدلی و اتحاد همواره می‌توان ترفندهای شوم دشمنان را خنثی کرد.

سیاح  به ایجاد اختلاف از سوی دشمنان در بین اقوام و مذاهب مختلف اشاره کرد و افزود: با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان ایران و جهان اسلام همواره در پی ضربه زدن به اعتقادات و باورهای مردم دنیای اسلام بوده و هستند که همین وحدت و یکی شدن در مقابل بدخواهان توانسته نقشه های شوم و پلید آنها را به خودشان بازگرداند.

وی ادامه داد: امروز دشمن از وحدت و انسجام اسلامی هراس دارد و باید سعی کنیم این وحدت و همدلی را تقویت کرده و بر اشتراکات تأکید کنیم.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =