نماینده سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شهادت جوان فلسطینی شد

تهران – ایرنا - «نیکولای ملادینوف» فرستاده ویژه صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه دوشنبه شب خواستار تحقیق درباره «عمر هیثم البدوی» جوان فلسطینی شد که به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، ملادینوف افزود: مشاهده فیلم لحظه کشته شدن البدوی توسط نیروهای اسرائیلی در الخلیل دردناک است در شرایطی که به نظر می رسد وی تهدیدی برای کسی نبوده است.

وی گفت: در رابطه با چنین اقداماتی، بایستی تحقیقات کاملی انجام شود.

پیش از این نیز «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین از «فاتو بنسودا» دادستان دیوان بین‌المللی کیفری خواست تا به جنایت اعدام میدانی که نظامیان صهیونیست علیه «عمر البدوی» جوان فلسطینی در اردوگاه العروب واقع در شمال شهر الخلیل مرتکب شدند، توجه کند.

وی از بنسودا خواست تا تحقیق جنایی درباره جنایت های جنگی برنامه ریزی شده و مداومی که مقام های صهیونیستی علیه غیر نظامیان بی‌دفاع مرتکب می‌شوند، انجام دهد.

«هیثم البدوی» ۲۲ ساله روز دوشنبه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در اردوگاه العروب واقع در شمال الخلیل به شهادت رسید.

ساکنان کرانه باختری امروز (دوشنبه) در آیین پانزدهمین سالگرد درگذشت «یاسر عرفات» رئیس پیشین سازمان آزادیبخش فلسطین، با ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شدند که این درگیری منجر به شهادت یک شهروند فلسطینی و مجروحیت ده ها تن دیگر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =