گوگل اطلاعات پزشکی میلیون‌ها آمریکایی را مخفیانه جمع‌آوری کرد

تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال فاش کرد شرکت گوگل با مشارکت یک شرکت بزرگ خدمات بهداشتی و درمانی در آمریکا، اطلاعات پزشکی میلیون‌ها شهروند آمریکایی را به طور مخفیانه جمع‌آوری کرده است.

به گزارش دوشنبه شب وال استریت ژورنال، گوگل سال گذشته با همکاری شرکت «آسنشن» طرح موسوم به «پروژه بلبل» را عملیاتی کرد. آسنشن دومین سیستم خدمات بهداشت و درمانی را در آمریکا دارد.
اطلاعاتی که جمع‌آوری شده، شامل نام، تاریخ تولد، سابقه بستری شدن بیماران، نتایج آزمایش‌ها، معاینات و تشخیص‌های پزشکی میلیون‌ها آمریکایی در ۲۱ ایالت است.
این خبر پس از آن منتشر شد که گوگل پیشتر اعلام کرده بود؛ قصد دارد شرکت «فیت‌بیت» را به قیمت دو میلیارد و یکصد میلیون دلار خریداری کرده و در زمینه بهداشت دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.
فیت‌بیت یک شرکت آمریکایی است که در زمینه تولید دستگاه‌های دیجیتال پوشیدنی فعالیت می‌کند.
شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله آمازون، اپل و مایکروسافت تلاش‌های زیادی کرده‌اند تا وارد صنعت خدمات درمانی شوند اما قراردادی که گوگل با آسنشن بسته، در نوع خود بزرگ‌ترین است.
کارشناسان معتقد هستند که اقدام گوگل و آسنشن قوانین حریم فدرال آمریکا را نقض نکرده است.

به نوشته وال استریت ژورنال، کارشناسان به «قانون مسؤولیت‌پذیری و انتقال‌پذیری بیمه سلامت» مصوب سال ۱۹۹۶ اشاره می‌کنند که در آن آمده است اطلاعات بیماران را می‌توان بدون رضایت آنها با شرکای تجاری به اشتراک بگذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =